У МОЗ розповіли, чи планується вводити комендантську годину через COVID-19 в Україні 

02.04.2021 11:17

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що наразі питання про введення комендантської години в Україні не розглядають. За його словами, адаптивний карантин приносить результати, передає УНІАН.

stepanov
Фото: УП

Він нагадав, що запровадження комендантської години можливе тільки в умовах надзвичайного стану, рішення про який ухвалює Верховна Рада.

"Ми ніколи не вели таких розмов. Введення комендантської години, якщо говорити навіть суто юридично, можливе, тільки якщо на території країни буде введено надзвичайний стан. Там є відповідний механізм введення цього надзвичайного стану, погодження, відповідно, Верховною Радою, затвердження президентом, після чого можуть бути введені такі заходи", - сказав він.

Степанов зазначив, що введений в країні адаптивний карантин приносить результати. При цьому він підкреслив, що необхідно дотримуватися існуючих карантинних заходів.

"У нас зараз 11 областей знаходяться в адаптивному карантині. Виходячи з ситуації, яка у нас є, з нашої стратегії, ви можете бачити ефективність нашого плану адаптивного карантину, тому що вірус розвивається по регіонах, областях. Спочатку була Івано-Франківська область, Чернівецька область, потім почали доєднуватися інші області, але водночас стабілізується ситуація в перших двох. Тут є інша річ: все, що нам потрібно - щоб дотримувалися тих карантинних обмежень, які є. Коли в Києві червоний рівень епідбезпеки й водночас проходять ярмарки - це неприпустимо", - сказав він.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Держдеп США звинуватив Росію в ескалації конфлікту на Донбасі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини