У МОЗ пояснили, чому кіоскам можна торгувати батарейками, а супермаркетам – ні

У Міністерстві охорони здоров'я України вважають, що заборона супермаркетам торгувати одягом і посудом на час локдауну зменшить пересування людей. Крім того, посуд, одяг чи іграшки, на думку чиновників, не є товарами першої необхідності, передає "ZAXID.NET".

Lyashko
Фото: МОЗ

Як наголосив заступник міністра охорони здоров`я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусною хворобою. Однак, за його словами, під час будь-яких карантинних обмежень існує низка життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені наперед, а отже не можуть бути обмеженими.

"До попередніх карантинних обмежень, які застосовував Уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялись до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялись. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду тощо", – зазначив Ляшко, якого в п'ятницю, 8 січня процитувала пресслужба уряду.

Він додав, що все це не є предметами першої необхідності, але їх наявність у супермаркетах призводила до того, що люди їхали до цього маркету виключно за іграшкою, одягом, взуттям, посудом тощо, а не за продуктами харчування.

"Через це збільшувалася мобільність та порушувався принцип карантинних обмежень. До того ж це було порушенням конкурентних умов між різними формами торгівлі, і страждали саме спеціалізовані магазини", – наголосив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зі свого боку, зауважив, що карантинні заходи в частині торгівлі обмежують прийом відвідувачів на торговельних площах, тоді як, наприклад, у кіосках прийом відвідувачів не передбачається.

"Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками", – наголосив Степанов.

Міністр охорони здоров'я пояснив, що таке рішення ухвалювалося, оскільки ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні. А відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на його думку, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.

Крім того, Степанов додав, що карантинні обмеження не забороняють супермаркетам торгувати цигарками.

Нагадаємо, в Україні 8 січня розпочався так званий локдаун, який триватиме до 24 січня включно і передбачає заборону на роботу розважальних закладів, непродовольчих магазинів, спортзалів і закладів громадського харчування. При цьому рух транспорту не обмежується, а кордони залишаються відкритими.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Дніпропетровщині люди повстали проти високих тарифів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини