У Мінсоцполітики пояснили, від чого будуть залежати пенсії українців

01.08.2017 13:43

Згідно з проектом пенсійної реформи, ухваленим в першому читанні, пенсії будуть нараховуватися лише на підставі стажу та заробітної плати. Розмір пенсії не має залежати від посади чи професії. Про це на сьогоднішньому брифінгу повідомив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбора, передає УНН.

"Запровадження єдиної формули (обчислення пенсії – ред.) дає можливість зробити … досить простий і зрозумілий механізм. Практично у формулі обчислення пенсій для людини будуть впливати два основні показники – стаж та заробітна плата. Саме ці показники дадуть можливість людині самій розрахувати свої пенсію і зробити механізм досить прозорим …Робити залежність розміру пенсії від професії й посади, я думаю, це крок в нікуди й саме це зараз ми вирішуємо…", – сказав М.Шамбора.

При тому він зазначив, що всі вже призначені пенсії будуть виплачуватися і в перехідний період для держслужбовців

"Ті пенсії, які призначалися, які вже набули право, ми це право не забираємо і воно залишається", – додав М.Шамбора.

Також він сказав, що той факт, що раніше працюючий пенсіонер отримував пенсію меншу на 15%, призводив до того, що не всі пенсіонери хотіли працювати відкрито.

"На сьогодні урядом прийнято рішення, що людина буде отримувати пенсію у 100%. Тобто людина може працювати та повністю отримувати пенсію", – зазначив заступник міністра соціальної політики.

Окрім того, за його словами, це є позитивним кроком, адже людина, яка працює й отримує пенсію, сплачує внески до Пенсійного фонду та сплачує податки.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий законопроект щодо підвищення пенсій.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини