У Мінекології розвіяли московські міфи про ситуацію з водою в окупованому РФ Криму

Заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв нагадав, що російська пропаганда поширює неправдиву інформацію про стан Північно-Кримського каналу, по якому до 2014 року прісна вода подавалася на півострів з України.

Pivnichno-Krymskii kanal
Фото: АгроПравда

"Міф - це те, що встановлено перегородку, яка не дає воді надходити до Криму, перебуває в аварійному стані, й що вода ось-ось прорве її. Це безумовний міф, який поширюють пропагандисти. Міф - це те, що через перекриття каналу територія затоплюється та заболочується частина Херсонської області. Ще один "шикарний" міф - що вода, яка йшла до Криму, тепер потрапляє в Чорне море, і воно опріснюється", - перерахував Хорев, передає "Lenta.UA" з посиланням на "Укрінформ".

"Північно-Кримський канал - це штучна споруда, це не річка, це не природно. Він не підпадає під водну конвенцію (Конвенція ООН про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер). Ми нічого не порушуємо", - роз'яснив він.

Істерія з нестачею води населенню викликана трьома основними факторами.

Перший - промисловість, яка споживає багато водних ресурсів.

"Чималі заводи: "Титан", "Сода", бромовий завод. Це те, що розташоване в районі Армянська та Красноперекопська. Це степовий Крим. Там немає природних джерел води. Відповідно, головним джерелом був Північно-Кримський канал. Тому зараз ці заводи мають проблеми з виробництвом продукції", - сказав Хорев.

Другий фактор - аграрний сектор, розвинений в степовому Криму.

"Весь степовий Крим - це були зони зрошення, там були зрошувальні системи, і все, що там вирощували, вирощували завдяки поливу. На ці цілі також внутрішніх обсягів води абсолютно недостатньо", - констатував заступник міністра.

Третій фактор - багатотисячна російська армія, для потреб техніки якої та самих військовослужбовців також потрібна вода.

"Ну, і армія країни-агресора. Вона споживає ресурси. Там сформований досить великий блок з військових. І вони квартируються, умовно кажучи, теж не на південному березі, а в степовому Криму - ближче до материкової частини України. Тому, безумовно, ось для цих цілей Україна воду туди поставляти не буде. Оскільки це те ж саме, що працювати на окупанта", - підкреслив він.

"А для населення попити-помитися, для побутових потреб місцевої води абсолютно достатньо. Там є водосховища — як наливного, так і неналивного типу. Наливні раніше наповнювалися з каналу, зараз вони не наповнюються. Але є водосховища природного стоку, на річках. Їх достатньо. За умови економного використання води", - резюмував він.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в окупованому Криму обміліло ще одне озеро.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини