У Мінекоенерго безпідставно розкритикували премію керівнику одного з найефективніших держпідприємств

Підкилимні ігри в Мінекоенерго: в Оржеля показово «обурились» заробітною платою керівника ПрАТ «Укргідроенерго», яка нібито є вищою, ніж у Трампа. Про це йдеться у розтиражованому ЗМІ повідомленні від 26 лютого. Чому у відомстві вдались до явних маніпуляцій суспільною думкою і викривленням інформації? Спробуємо розібратись.

В Мінекоенерго розкритикували розмір винагороди керівника ПрАТ "Укргідроенерго"

Нагадаємо, 26 лютого у Мінеконенерго заявили, що не підтримують виплату премії голові «Укргідроенерго» Ігорю Сироті.

«Мінекоенерго стало відомо, що керівнику «Укргідроенерго» рішенням наглядової ради у грудні 2019 року було нараховано і виплачено понад 3 млн грн премії. За рік сума отриманої винагороди топ-чиновника становить понад 10 мільйонів гривень – це майже 430 тисяч доларів без урахування заробітної плати», – йдеться у повідомленні.

Утім, як зазначили у самому ПрАТ «Укргідроенерго», цифри, вказані в цій заяві, безпідставно та суттєво викривлені.

Адже визначення розміру таких виплат, як посадовий оклад, квартальні та річні премії генеральному директору компанії «Укргідроенерго» здійснюється виключно в межах, визначених Кабміном.

Йдеться про затверджену урядом постанову «Про умови та розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об'єднань державних підприємств».

Ба більше, фактичний розмір винагороди гендиректору розрахували та погодили з колишнім Міненерговугілля (тепер – Мінекоенерго) на підставі наказів самого ж енергетичного відомства, зареєстрованих в Мін’юсті, а з 1 липня 2019 року сума премії визначається відповідно до Положення про винагороду, затвердженого рішенням Наглядової ради ПрАТ «Укргідроенерго», виключно на умовах та в розмірах, визначених на підставі чинних та заюстованих наказів Міністерства.

«Товариство самостійно не переглядає та не встановлює посадовий оклад і розмір винагороди генеральному директору компанії. Я також вважаю, що затверджена методологія не відповідає реаліям. Затвердіть нову методологію – і вона буде впроваджена, відповідно, ми зменшимо заробітні плати керівництва», – зауважив пан Сирота.

Товариство самостійно не встановлює розмір винагороди гендиректору - Ігор Сирота

«Критерії та показники визначення винагород керівників державних компаній були затверджені Кабміном ще у 1999 році. Сама ж методологія визначення розміру та нарахування була розроблена і затверджена акціонером – державою в особі профільного Міністерства. І вона є чинною», – коментує керівник правозахисного блоку ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Зазначимо, «Укргідроенерго» є найбільшою гідрогенеруючою компанією України та входить до топ-10 найефективніших державних підприємств.

Тож з огляду на стратегічне значення галузі для економіки та енергетичної безпеки України, хотілося б сподіватись на якісну і результативну співпрацю та підтримку гідроенергетики з боку Міністерства енергетики та захисту довкілля, яка не зводилася б тільки до так званих «кадрових побажань».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини