У Литві заявили, що не будуть купувати російську вакцину, навіть якщо її затвердять у Європейському союзі 

09.02.2021 13:14

Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що вони не будуть купувати російську вакцину від COVID-19 “Супутник V”, навіть якщо її затвердять у Європейському союзі, передає Європейська правда.

vakcina korona
Фото: РБК-Україна

Відповідаючи на запитання про таку можливість, Шимоніте сказала, що спільні закупівлі Європейського Союзу забезпечать достатню поставку до Литви вакцин, вироблених на Заході, тому "немає необхідності" розглядати питання придбання російської вакцини.

"Наш портфель складається з низки вакцин, які або вже зареєстровані, або на шляху до реєстрації, або які можуть бути не зареєстровані найближчим часом, але з'являться інші, і я впевнена, що нам взагалі не потрібно розглядати це (питання купівлі російської вакцини. – Ред.)", – зазначила прем’єрка.

Вона наголосила, що литовське суспільство буде вакциноване вакцинами, виробленими в "країнах трансатлантичного партнерства".

"Рішення Литви, які приймаються спільно з іншими країнами ЄС щодо спільних закупівель вакцин, безумовно, забезпечують вакцинацію нашого суспільства без тих вакцин, які виробляються в країнах, що не входять до ЄС та трансатлантичного партнерства", - сказала Шимоніте.

Прем'єр-міністр зазначила, що російський уряд використовує вакцину в геополітичних цілях. "Зусилля запропонувати вакцину європейським та іншим країнам, коли сам російський народ ще не щеплений, здаються черговою геополітичною грою, я не сумніваюся", - заявила вона.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, експерти ВООЗ не змогли встановити, як коронавірус потрапив на ринок в Ухані.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини