У Львові збудують станцію з виробництва біогазу за 31,5 мільйона євро

05.12.2020 12:56

У п'ятницю, 4 грудня, відбулося підписання найбільшого контракту в історії ЛМКП "Львівводоканал" щодо проекту виробництва біогазу із осаду комунальних стічних вод на суму 31,5 млн. євро. Про це повідомляє "Діло" з посиланням на пресслужбу ЛМР.

Biogas
Фото: EBRD

Угоду на будівництво біогазової станції з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії підписали "Львівводоканал" — замовник робіт, і словенсько-норвезький консорціумом RIKO-CAMBI — виконавець робіт.

Проект фінансується ЄБРР (15 млн. євро), НЕФКО (5 млн. євро), Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P (7,5 млн. євро грантові кошти) та Львівською міською радою (4 млн. євро).

Проект побудови біогазової станції на очисних спорудах буде максимально ефективним, а відтак принесе користь усім львів'янам. Унаслідок інженерних досліджень та експертиз було обрано одне з найкращих технологічних рішень для станції біогазу, а саме мезофільний процес зброджування осаду з високотемпературним гідролізом. Ця інноваційна технологія збільшує кількість біогазу на 20%, зменшує на 30% кількість мулу, вдвічі скорочує необхідність будівництва споруд під метантенки.

Зокрема проект передбачає збір осаду стічних вод, процес збродження — виділення біогазу у метантенках. Газ з метантенків після очищення використовується в газогенераторах (когенераційних установках), що будуть виробляти електроенергію в обсязі ~20 тис. МВт/рік та тепло. Електроенергія переважно буде використовуватися для роботи обладнання очисних споруд, а тепло — для підігріву суміші мулу та осаду в метантенках, опалення в холодний період року і цілорічно гарячого водопостачання будівель на території очисних споруд.

Зазначений проект не вирішує повністю проблеми комплексного оновлення очисних споруд, однак є першим кроком, який засвідчує готовність Львова модернізуватися та наблизитися до європейських стандартів очищення стічної води.

За результатами проведеної міжнародної процедури відбору на реалізацію проекту виробництва біогазу із осаду комунальних стічних вод підрядником визначено словенсько-норвезький консорціумом RIKO-CAMBI. Контракт триватиме до червня 2023 року. За цей час відбудеться виконання комплексу робіт з розробки проектно-кошторисної документації (до вересня 2021), будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт (до червня 2022) та введення в експлуатацію об'єкта (до червня 2023).

Як повідомляв "СтопКор" раніше, “Укрексімбанк” продає мережу супермаркетів “Амстор”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини