У Львові мітингували через податковий борг у 45 мільйонів

18.01.2021 18:14

Активісти «Стоп корупції» 18 січня вийшли на акцію протесту біля Львівського обласного управління Державної податкової служби України. Стопкорівці нагадали львівським фіскалам про багатомільйонний податковий борг агрорейдерки Лесі Софієнко, який мали б стягнути ще кілька років тому. Про це повідомили правозахисники з місця подій.

"Стоп корупції" вимагає стягнення боргу з Лесі Софієнко на користь держави. Фото: СтопКор

Члени громадської організації "Стоп корупції" вимагали не зволікати зі стягненням боргу зі злісної неплатниці податків, агрорейдерки та поплічниці режиму Януковича Лесі Софієнко. Адже на останні два судових засідання представники ДПС, які захищають інтереси держави, не з’явились. Слухання тривають у шостому апеляційному суді Києва, який розглядає справу Софієнко.

Акцію провели спільно: столичні активісти разом із львівським відокремленим підрозділом організації. На час приховування прибутків Софієнко була прописана у Львові, тому й борги має сплатити до Львівського управління фіскальної служби.

«Ми як представники громади Львова зацікавлені у скорішому стягненні боргів зі злісної неплатниці. Адже це – наповнення місцевого бюджету. Я як член громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації знаю, що гроші потрібні – на медицину, на освіту», - зазначив голова львівського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції Андрій Турка.

Зазначимо, факт несплати податків Лесею Софієнко встановлений ще два роки тому в результаті офіційної перевірки ДФС.

Леся Софієнко. Ілюстрація: СтопКор

Бізнес-партнерка Миколи Присяжнюка і дружина ексрегіонала Пехова Леся Софієнко заборгувала державі кілька десятків мільйонів гривень податків, роками переховуючи свої нелегальні прибутки. З нарахуванням штрафів та пені борг перед державою виріс до чималої суми – близько 50 млн грн. Апеляційний адміністративний суд своїм рішенням підтвердив законність проведеної перевірки фіскальної служби.

Податківці виграли справу щодо стягнення боргів Лесі Софієнко в Адміністративному суді Львова. Нині  справу розглядає Шостий Апеляційний Адміністративний суд у столиці. Але розгляд справи затягується.

«Юрист ДПС поспілкувалася з нами та пояснила, що два попередніх рази львівські фіскали подавали прохання взяти участь у судовому засіданні в форматі відеоконференції. Утім суд їм відмовив. Тож тепер пообіцяли, що представник львівської ДПС обов’язково поїде на судове засідання, призначене на 26 січня, для особистої участі в засіданні», - пояснює правозахисник Роман Литвин.

Активісти задали питання юристам Львівської ДПС щодо справи Софієнко. Фото: СтопКор

Учасники акції зазначили, що Львівське обласне управління податкової служби запевнило, що вже призначено відповідальну особу і надало відповіді на всі питання громадськості. Активісти сподіваються, що львівські фіскали зможуть відстояти інтереси держави.

«Я був присутній на останньому засіданні у львівському суді, спостерігав за позицією юристів ДПС і маю зазначити, що вони дійсно захищали інтереси держави. Сподіваємось, така ж позиція буде і в київській апеляції», - додав львівський активіст Андрій Турка.

Зазначимо, журналісти програми розслідувань «Стоп корупції» провели серію розслідувань щодо махінацій Лесі Софієнко, яка роками переховується не тільки від податківців. Її навіть оголосили у розшук  МВС. Серед вчинків поплічниці режиму Януковича - незаконно загарбана земля на столичних Осокорках, рейдерські схеми захоплення аграрних підприємств, офшорні рахунки та навіть бандитське минуле.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини