У Львові головлікар відмовився спілкуватись із активістами, після чого на одного з них напала «Мунварта» (фото)

04.05.2020 17:20

У Львові представники ЛКП «Муніципальна варта» напали на місцевого активіста ГО «Стоп корупції». Той разом із колегою намагався взяти коментар у головного лікаря комунальної міської клінічної лікарні швидкої допомоги Олега Самчука.

Активіста "Стоп корупції" у Львові побила Мунварта Фото: СтопКор

«Щонайменше тричі ми намагались отримати коментар головного лікаря. Один із випадків закінчився зухвалим нападом на журналіста Андрія Турку. Наразі вже порушено 4 кримінальних провадження. Однак у ЗМІ почалась істерія. Журналістів безпідставно почали звинувачували в провокаціях. Маніпулюючи громадською думкою, вони намагаються дискредитувати захисників порядку в очах громадськості. На сьогодні проти нас не складено жодного адмінпротоколу та не відкрито кримінального провадження, про що заявляють деякі непрофесійні медійники. На нас просто намагаються перекласти вину.

Зазначу, що до цього я подав 4 інформаційних запити в лікарню, однак не отримав жодної відповіді. Запитання були прості та такі, які б мали бути у відкритому доступі: як використовують кошти, як утилізують відходи, чи забезпечені працівники та пацієнти усім необхідним, скільки спрямовано ресурсів на лікування хворих із COVID-19? Про те, що фінансова допомога була надана лікарні, нам розповіли самі медичні працівники», — сказав Віктор Палас.

У центральному офісі заявили, що на підтримку активістів по закінченню карантину буде здійснено виїзд спільно з керівниками організації задля захисту прав місцевого осередку.

«Ми вважаємо ситуацію з нападом на керівника відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» у місті Львові неприпустимою. Були порушені не лише професійні права, а й завдано тілесних ушкоджень людині. Ми обов’язково з’ясуємо, чи причетний до цього побиття головний лікар, в якого декілька тижнів поспіль місцевий осередок «Стоп корупції» намагався взяти коментар та дізнатись, як використовують надані кошти, як утилізують відходи, чи забезпечені працівники та пацієнти усім необхідним, скільки спрямовано було ресурсів на лікування хворих із COVID-19 у рамках моніторингового проєкту «Стоп коронавірус».

Враховуючи активну громадську позицію наших активістів, які діють винятково у межах закону та стоять на захисті прав місцевої громади, очевидно, що представники «Муніципальної варти» вчинили низку злочинів, за що вони і мають понести відповідальність. Ми вже сформували робочу групу, яка після карантину виїде для роботи з правоохоронними інстанціями Львова та проведення розслідування. На даний час юристи організації вже звернулись за цим питанням до компетентних органів із метою захисту прав та законних інтересів наших соратників», — наголосив голова правління Ігор Бондарчук.

Зазначимо, на думку керівника відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» у місті Львові Андрія Турки, який і постраждав при спробі отримати коментар, напад представників місцевої «Мунварти» був спланований.

Фото: СтопКор

«За тиждень до цього ми заявляли до поліції про порушення ними дотримання правил карантину. Припускаю, що це була помста, причому, помста спланована. Діяли злагоджено та жорстоко. У мене вибили телефон із рук і я почув крики «Мочимо їх, мочимо!», а також нецензурну лексику. Більш прийнятними словами вони казали, що нам гаплик», — розповів пан Андрій.

Зазначимо, раніше активіст «Стоп корупції» Віктор Палас за допомогою одиничного пікету вимагав вислухати громадськість у питанні медреформи.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини