У лісі, лісі темному: поблизу столиці незаконно рубають деревину на мільйонні суми

26.02.2019 12:16

Фастівський лісгосп розташований на території майже 20 тис. га. У складі – чотири лісництва: Дмитрівське, Веприківське, Дорогинське і Снітинське. Саме до нього і вирушила знімальна група «СтопКору», аби на власні очі побачити свавілля з незаконними вирубками. І далеко йти не довелося.

«Ця ділянка мала бути до Нового року вся зрізана, вивезена й актирувана, ну, скоріше за все, акт був проведений, а лісопродукція лежить. Це все говорить про те, що це все лишка», - зазначає майстер лісу Снітинського лісництва Фастівського лісгоспу Ігор Петрушенко. Іншими словами, вся ця деревина, яка тут є, готується для незаконного вивезення – інакше на цій продукції були б бірки.

Натомість на жодній колоді журналісти не побачили маркування. За приблизними підрахунками – тут 80 кубів ділової деревини. Тобто це щонайменше 120 тисяч гривень – і лише на одній ділянці. А по всьому лісництву таких майже сотня. І якщо на кожній вирубувати бодай 80 кубометрів лісу, то вийде кругленька сума – 12 млн грн, і це тільки в одному лісгоспі.

Аби зафіксувати незаконну вирубку лісу, команда «СтопКору» викликала поліцію. Та спочатку приїхали не правоохоронці, а… місцевий лісничий, який миттю почав виправдовуватись.

«У зв’язку з тим, що з 1 числа ми перейшли на нові стандарти, які дуже, як сказати, повільно перетворюються в електронну форму, у нас є прибори такі, КПК-андроїди, за допомогою яких ми приймаємо дану деревину», - заявив лісничий Снітинського лісництва Михайло Дросенко, - «Вони можуть прийматися щодня, можуть щонеділі прийматися».

Проте відповідно до норм ведення міжнародного лісового господарства, зрізана деревина має прийматися щодня до 18:00. Зауважимо також, що ця деревина знаходиться тут уже понад місяць. Отже, це порушення і представники «СтопКору» написали про це заяву.

Дізнавайтесь подробиці цієї резонансної справи з нового сюжету Лілії Ткачук:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини