У Київському адмінсуді та АМКУ «не помітили» порушень у двомільярдному тендері, який виграла фірма Микитася

30.04.2020 17:07

Компанія БК «Укрбудмонтаж» має проводити високотехнологічні роботи з демонтажу нестабільних конструкцій старого саркофага над 4 реактором на Чорнобильській АЕС ціною в два мільярди гривень. І це — попри те, що фірма не має ані потрібної техніки, ані кваліфікованих фахівців, а її колишнього очільника судять за розкрадання майна. Чи можна скасувати результати сумнівного тендеру та повернути гроші? Розбиралась Ася Шевченко.

Нагадаємо, мільярдний підряд на роботи в зоні ЧАЕС отримала компанія, що входить до орбіти впливу групи «Укрбуд» і Максима Микитася. Як з’ясували журналісти, на сьогодні відкриті чотири справи проти компаній із цього кола, одна з яких — той самий БК «Укрбудмонтаж».

Багатомільярдний тендер від ЧАЕС виграла компанія з орбіти "Укрбуду"

Запідозрили недобре й у Держаудитслужбі. От тільки в ДСП «Чорнобильська АЕС» це чомусь сприйняли з образою та подали на аудиторів до суду. І поки тривали судові суперечки — перерахувати гроші на виконання робіт було неможливо.

Але в Київському окружному адміністративному суді взяли приклад з ДСП «Чорнобильська АЕС», підняли руку, різко опустили — і прийняли рішення на користь сумнівного забудовника.

А постійна адміністративна колегія Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель подивилася на все це та вирішила, що вона нічим не гірша за ДСП «Чорнобильська АЕС» та окружний адмінсуд. І зробили так само.

А отже поки що, «за результатами розгляду скарг, поданих під час проведення закупівлі», АМКУ «відмовила у їх задоволенні або залишила без розгляду».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини