У Києві під виглядом реконструкції церкви планують вирубати парк та звести новий комплекс

25.12.2020 13:44

На столичному Лівому березі забудовник «Інтергал-Буд» під виглядом завершення будівництва духовно-благодійного комплексу вирішив звести багатофункціональний комплекс. Про це свідчать дані з Єдиного реєстру будівельної діяльності.

nezakonniy kompleks kiev
Приміщення, схоже на майбуиній відділ продажів Фото: СтопКор

Примітно, що за вказаною адресою Генерала Жмаченка, 20 вже існує реабілітаційний центр. Також згідно з дозвільними документами там розташований парк. Проте багаторічні сосни вже відмічені червоними мітками, як це робиться перед вирубкою, а на місці передбачуваного будівництва вже стоїть будівля, схожа на відділ продажів, повідомляють активісти ГО «Стоп корупції».

nezakonniy kompleks kiev
Фото: СтопКор
nezakonniy kompleks kiev
Фото: СтопКор

Як розповідає правозахисник Максим Томілов, 21 грудня цього року відповідно до даних Реєстру будівельної діяльності за цією адресою посадовою особою, головним інспектором будівельного нагляду відділу методології та нагляду за видачею сертифікатів готовності об'єктів до експлуатації Департаменту дозвільних процедур ДАБІ України Вадимом Тищенком було незаконно видано дозвіл на виконання будівельних робіт ІУ013201217815 на об’єкт: «Завершення будівництва духовно-благодійного комплексу з пристосуванням під багатофункціональний комплекс на вул. Генерала Жмаченка, 20 у Дніпровському районі м. Києва» (ІІ черга будівництва).

Так, замовником цього об’єкта будівництва виступає релігійна громада: помісна церква християн віри євангельської «Християнська надія»у Дніпровському районі міста Києва.

Генеральний підрядник – ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд» (34692645 ). Саме це товариство і виступає забудовником даного об’єкта.

nezakonniy kompleks kiev
Фото: скріншот

«Наперед знаючи про відхилення та порушення щодо цього об’єкта, з корисливих мотивів вказана  посадова особа умисно внесла дані до Реєстру», – зазначає активіст.

За спостереженнями Томілова, в Реєстрі будівельної діяльності за вищезгаданою адресою відповідно до найменування об’єкта має бути «завершення будівництва духовно-благодійного комплексу з пристосуванням під багатофункціональний комплекс». Проте в розділі «Об’єкти будівництва» в графі «Тип об’єкта» зазначений код Державного класифікатора будівель і споруд – 1122.1 «Будинки багатоквартирні масової забудови».

«Враховуючи це, ми вбачаємо явне порушення з боку посадової особи ДАБІ України, яка вносила ці дані до Реєстру, адже наявна невідповідність найменування об'єкта зазначеному коду ДКБС та цільовому призначенню  ділянки забудови (кадастровий номер 8000000000:66:094:0019 «для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій для реконструкції, експлуатації та обслуговування духовно-благодійного комплексу»), – наголошує він.

nezakonniy kompleks kiev
Фото: скріншот

На цьому об‘єкті існує ще ряд порушень. Зокрема, в «Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля» на офіційному сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України потрібної інформації немає.

«Ми спілкувались із експертами будівельної галузі та зрозуміли, що будівництво та подальша експлуатація об’єкта, спорудження якого здійснюється за  проєктною  документацією, яка не відповідає вимогам ДБН, іншим загальнообов’язковим нормативним та нормативно-технічним документам, без дотримання наявних будівельних норм та стандартів, створює загрозу життю та здоров’ю як людей, які будуть перебувати у цій будівлі, так і всім навколо».

nezakonniy kompleks kiev
Фото: СтопКор

Із цією інформацією та проханням здійснити перевірку щодо зазначеної особи, а також об‘єкта будівництва, активісти звернулись зі скаргою до Президента України Володимира Зеленського та ряду інших державних посадових осіб.

«Насамперед ми хочемо запобігти безконтрольній забудові, яка знищить парк або його частину у Києві та несе потенційні проблеми майбутнім інвесторам цього комплексу. Зокрема, проблеми з інфраструктурою об‘єкта», – наголосив стопкорівець.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини