У Києві під стінами Мінрегіону побили активістів (фото, відео)

28 грудня, біля Міністерства розвитку громад та територій громадські активісти влаштували мирну акцію протесту. Декілька із них хотіли потрапити на засідання Науково-технічної ради, однак охоронці виштовхали їх із холу приміщення. 

napad na aktivistiv v minregoinv
Фото: СтопКор

На засіданні Науково-технічної ради розглядали питання щодо об'єднання функції громадської та житлової забудови в одне визначення "сельбищна територія". А це означає, що кількість незаконних споруд у містах зростатиме ще більше.

Експерт у галузі містобудування Віктор Глеба додає, що зазначеною розробкою легалізується масштабна афера зі зміни основ містобудівного законодавства в Україні. Без обговорення з професійною спільнотою та громадськістю ліквідується функціональне призначення територій «громадська забудова», яка на графічній частині в  містобудівній документації показується червоним кольором і має абревіатуру «Г».

“На сьогодні розглядається єдине питання науково-технічної ради, наукова розробка інституту ДП "Діпромісто" в якому в сельбищну територію об’єднали громадську і житлову функцію. Тобто законно буде громадські об’єкти перетворювати на житло. Схема корупційна започаткована в Мінрегіоні не сьогодні і не цього року. Це схема, яка постійно тут фігурує і з якою ми боролися чотири роки. Сьогодні на засіданні я хочу донести позицію не тільки свою, а й громадськості, чому такі дії призведуть до краху будівельної галузі”, - розповідає Віктор Глеба, експерт у галузі містобудування. 

napad na aktivistiv v minregoinv
Фото: СтопКор

Та потрапити на засідання виявилося непросто. Охоронці виштовхали силою людей із приміщення. 

“Ми написали заяву до Мінрегіону, щоб подати її на засіданні Науково-технічної ради. Але зробити цього не могли, адже на наші прохання, щоб хтось вийшов із представників міністерства, ніхто не відреагував. Понад те, нас фізично повикидали, принижуючи. Ми будемо писати заяви, до правоохоронних органів”, - зазначила Олена Худолій, керівник відокремленого підрозділу Солом'янського району ГО “Стоп Корупції”. 

На засіданні Науково-технічної ради члени практично одностайно, за виключенням Віктора Глеби таки проголосували “за” об'єднання функції громадської та житлової забудови в одному визначенні "сельбищна територія" з подальшими доопрацюваннями. В результаті прийнято рішення створити Робочу групу з розгляду та внесення пропозицій від громадськості.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини