У Києві мешканці елітного ЖК будують оборонний мур від «простолюдинів» (відео)

23.01.2020 09:00

Проект «стіна». Не на державному кордоні, а навколо елітного ЖК «Коник». За даними інсайдерів, мешканці цього кварталу вирішили відгородитись від інших жителів Голосіївського району і встановили біля свого житла паркан. Крім того, на території виросли п'ятиметрові кучугури піску. Про це стало відомо журналістам «СтопКору».

«Огорожа не законна, вона перекриває доступ до берегу річки Коник, окрім того, у такий спосіб парканом фактично захопили частину землі комунальної власності. Вочевидь, жителі ЖК хочуть відгородитись від простих смертних, ізолювати своє життя і бути ближчими до заповідника Жуків острів», - зазначила журналіска «СтопКору» Наталія Дігтяр.

Інформацію про те, що паркан встановили за вказівкою власників будинків, журналістам підтвердили і самі будівельники.

«Ми звертались у КП «Благоустрій». Там обіцяли демонтувати незаконний паркан до 15 січня. Огорожа досі стоїть. Сьогодні на підприємстві нас запевнили, що споруду демонтують уже 23 січня», - додала журналістка.

Паркан - не єдине порушення у ЖК «Коник».

Громадські активісти неодноразово повідомляли чиновників про нелегальний бізнес забудовника елітного житлового комплексу.

Так виглядала місцевість ще місяць тому Фото: СтопКор
За місяць тут виросли гори піску Фото: скріншот

«Ще наприкінці 2019 року на території, яку захопив забудовник, ми зафіксували невеликі насипи піску, а вже на початку нового року вони перетворились у п’ятиметрові кучугури. І столична і районна влада чомусь не звертають на це жодної уваги і не вживають ніяких заходів. Попри те, що ми неодноразово до них звертались з цього приводу та надавали фото і відео факти», - зазначає журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр.

На кадрах нижче видно височенні гори піску. Ще місяць назад тут була рівнина:

Громадські активісти з вересня 2019 року намагаються зупинити незаконну діяльність забудовника і неодноразово звертались до влади міста і Голосіївського району. Раніше активістам вдалось добитись арешту спецтехніки нелегалів. Наразі забудовник оскаржує це рішення у суді.

При цьому масштаби нелегального бізнесу лише ростуть. Копачі піску продовжують свою брудну роботу поблизу річки Коник. Земельна ділянка площею близько 1 га повністю розорена й нагадує поверхню Марса, вкритого кратерами.

«Члени екологічної комісії КМДА, на якій розглядалося питання видобутку піску на річці Коник, не можуть зупинити незаконну діяльність на березі водойми. У компетенції чиновників лише звернутись до правоохоронців. Так столична влада відреагувала на наше звернення щодо нелегальної діяльності забудовника ЖК «Коник», - додає журналістка.

Зазначимо, що з вини піщаних нелегалів русло річки Коник за останні роки дуже змінилось. Це може спричинити небезпечні зрушення в унікальній екологічній системі та стати причиною зникнення багатьох видів різноманітної флори. Крім того, така діяльність передбачає відповідальність згідно зі ст. 110 Водного кодексу України (“самовільне захоплення водних об'єктів та руйнування річищ, струмків та водотоків або порушення природних умов поверхневого стоку”).

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини