У Києві громадські активісти пікетують Мінрегіон через корупційні схеми ДАБІ (фото)

01.12.2020 17:05

1 грудня під стінами Міністерства розвитку громад та територій України громадські активісти розпочали безстрокову акцію протесту. Учасники намагаються привернути увагу міністерства до проблем, які виникли навколо ДАБІ. Про це з місця події повідомляє кореспондент «СтопКору».

dabi protest v kieve
Фото: СтопКор

В акції беруть участь понад 100 осіб, вони встановили перед входом до Мінрегіону свої намети. Учасники мітингу стверджують, що корупція в будівництві триває, звинувачуючи в корупційних злочинах главу Мінрегіону Олексія Чернишова, народного депутата від «Слуги народу», заступника голови профільного парламентського комітету Олену Шуляк, в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Ірину Король та інших.

Нагадаємо, що з березня 2020 року розпочалася реформа Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Унаслідок цього уряд утворив дві окремих структури: Державну інспекцію містобудування та Державну сервісну службу містобудування України. Та до цього часу ці два органи повноцінно не функціонують. Керівник ДІМУ Юрій Васильченко відсторонений від виконання своїх обов’язків через корупційні схеми, така ж ситуація з керівником ДСМУ. В.о. голови ДАБІ Король І.М. фігурує у кримінальному провадженні.

dabi protest v kieve
Фото: СтопКор
dabi protest v kieve
Фото: СтопКор
dabi protest v kieve
Фото: СтопКор

Упродовж реформування ДАБІ у столиці та й загалом в Україні збільшилася кількість самовільних та незаконних забудов. Тому громадські активісти вимагають наступних кроків від Міністерства:

  1. Звітування Міністра Олексія Чернишова перед громадою за свою «діяльність» і пояснення причин: збереження корупції в неліквідованій ДАБІ; безвідповідальності за сотні самовільних, незаконних і самочинних забудов у великих містах; безкарності винних за відсутність і порушення містобудівної документації регіонального рівня та Генплану столиці України (всіх обласних центрів).
  2. Реформування (реорганізації) самого Міністерства розвитку громад і територій у нове Міністерство будівництва, архітектури, благоустрою територій та ЖКГ із відповідними Департаментами і Директоратами за напрямами містобудівної політики.
  3. Створення Громадської ради Мінрегіону з представників професійного громадського суспільства та негайного наведення ладу в сфері містобудування на законодавчому рівні.
  4. Звільнення Ірини Король (фігурантки кримінальної справи) та всіх новопризначених посадовців самопроголошених Кабміном структур ДІМ – ДСС.
  5. Покарання відповідальних осіб за знищення державного нагляду і контролю у будівництві та головних інспекторів будівельного нагляду, підписи яких стоять на Дозволах, виданих з порушенням ДБН та законодавства.
  6. Скасування сертифікатів виконавців (архітекторів) та експертів, які проєктували і надавали експертні звіти на об’єкти містобудування з порушеннями законодавства.
  7. Оголошення мораторію на видачу документів дозвільного характеру та введення в експлуатацію будівель і споруд до прийняття відповідних Законів України в частині реформи ДАБІ.

До участі в акції долучились представники ГО «Стоп корупції» та «Стоп свавіллю!» Мітингарі стверджують, що ДАБІ перебуває під повним контролем Чернишова та Шуляк і продовжує видавати дозволи на незаконні будівництва. Учасники акції демонструють ці дозволи на спеціальних плакатах і розстелили з «незаконних документів, виданих ДАБІ», імпровізовану доріжку до Міністерства.

За словами організаторів акції Міністр Чернишов навмисне гальмував реформу ДАБІ та сьогодні перебуває в залежності від нардепа Шуляк, яка діє в інтересах «будівельної мафії».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X