У Києві 600 тонн дизайнерського одягу розмитнили за ціною ширвжитку

18.12.2020 10:36

Люксовий одяг за ціною мотлоху: як заробляють на розмитненні брендових речей? У травні цього року СБУ провела 63 обшуки у представників кланів, які контролюють контрабандне ввезення в Україну турецьких товарів. Одночасні слідчі дії пройшли в офісі та будинку Віктора Шермана, Руслана Табунщика і В'ячеслава Семенцова, яких вважають головними «рішалами» у сфері тіньового імпорту. Як на митниці збираються боротися з корупційними схемами? Дізнавався Денис Гойко.

Заробляти на контрабанді брендового одягу почали понад десять років тому. Ще у 2012 році працівниками СБУ на Волині було зупинено найбільшу в історії України партію контрабанди ‒ вісім тонн брендового одягу та взуття. Фури прямували нібито на адресу торгових мереж ‒ «Хелен Марлен» і «Арго».

За декларацією, митні збори сягнули тоді 300 тисяч гривень. Але реальна вартість контрабандних товарів, за розрахунками слідства, становила близько 8 мільйонів євро, і реальне мито повинне було скласти до 10 мільйонів гривень ‒ приблизно в 30 разів більше.

sanahunt
У магазині вартість товару вже інша Фото: скріншот

Брендовий одяг найчастіше розмитнюється на Київській митниці, яка опинилася в центрі скандалу у липні. До прикладу, найдорожчий столичний бутік SanaHunt ввіз понад 600 тонн брендового одягу за ціною в середньому 300 гривень за товар. Після резонансу керівника митниці Борисенка звільнили.

Наразі Київська митниця — найбільша в Україні: об'єднала столицю і три області, Київську, Житомирську та Черкаську. Майже половину ввезених до України товарів розмитнюють саме у цих стінах. У листопаді тут стартувала реорганізація, яку проводить спеціальна комісія на чолі з Іраклієм Катамадзе. Щоправда, які ж покращення на нас чекають – він пояснити так і не зміг.

Iraklii_Katamadze
Іраклій Катамадзе Фото: скріншот

Екскерівник Митної служби Ігор Муратов впевнений, що призначення саме таких керівників на регіональні митниці і є чи не головною проблемою відомства.

«Приходять нові керівники на митниці, найчастіше – ті, які не мають достатнього досвіду, і встановлюють свої правила гри. Головною метою якої є зменшення платежів до бюджету і перенаправлення цих грошей в кишені організаторів», ‒ зазначив він.

У листопаді цього року очільником Митної служби призначили колишнього керманича аеропорту «Бориспіль» Павла Рябікіна.

«СтопКор» надіслав інформаційний запит, щоб дізнатися про майбутні плани розвитку відомства і про боротьбу із контрабандою. Та відповіді до моменту виходу матеріалу в ефір журналісти так і не отримали. Під час нашого візиту до Держмитслужби ДБР проводило слідчі дії, і напевне тому поспілкуватися з Павлом Рябікіним знову не вдалося.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини