У Кривому Розі поліцейські знешкодили наркоугруповання, члени якого збували амфетамін

14.05.2020 16:58

Його організатором виявився колишній правоохоронець. Вночі оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, слідчі головного слідчого управління обласної поліції спільно з прокуратурою та СБУ провели заходи для затримання фігурнатів та вилучили психотропів майже на півтора мільйона гривень.

Упродовж кількох місяців правоохоронці документували злочинну діяльність осіб. За цей час були встановлені всі учасники - від збувачів психотропу до організаторів цього наркобізнесу. До складу групи входило 10 осіб, діяльність якої організував колишній правоохоронець. У кожного учасника була своя функція – контроль за розповсюджувачами амфетаміну в конкретному районі міста, функціонуванням так званих «магазинів», формування клієнтської бази, розсилка повідомлень про зміну номерів для подальшого прийому замовлень у «магазині», збут психотропів кінцевому покупцю. 

Одночасно працювало три «магазини», за якими було закріплено по одному оператору: кожен із них приймав до 600 замовлень в день. Безпосередньо організатор угруповання контролював діяльність всіх учасників та розподіляв фінанси між ними.

У ході комплексу оперативних заходів були встановлені і способи збуту психотропної речовини, використовувався метод «з рук в руки». Одразу після отримання замовлення покупцю на телефон надходило повідомлення про час та місце зустрічі, під час якої кур'єр передав трубочки з амфетаміном, а натомість отримував кошти. Ціна товару коливалася від 180 до 200 гривень за одну «дозу», в залежності від кількості замовлень.

Щоденний прибуток з одного «магазину» сягав 40 тисяч гривень. Здебільшого, їх товар користувався попитом у молоді центральних районів міста, зокрема - Металургійного, Центрально-Міського, Саксаганського.

Вночі із 13 на 14 травня оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, слідчі слідчого управління поліції області за процесуального керівництва обласної прокуратури спільно з управлінням Служби безпеки та за силової підтримки полку особливого призначення поліції затримали організатора та учасників наркоугруповання у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.  Одночасно із затримання було розпочато проведення  понад 10 санкціонованих обшуків за місцями мешкання учасників та у їх автомобілях.

Поліцейські вилучили амфетаміну майже на півтора мільйони гривень, кошти загальною сумою 145 тисяч гривень та обладнання для важення та тару для пакування психотропів.

Вже встановлені особи та місця, у яких учасники купували психотропну речовину для подальшого збуту на території Кривого Рогу.

Наразі організатору та учасникам групи повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Підозрюваним може  загрожувати до десяти років позбавлення волі.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X