У Кремлі відмовляються гарантувати відведення військ від Петровського і Золотого

07.10.2019 14:04

За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, Росія “не є стороною конфлікту” і може лише “впливати” на бойовиків.

"Ви знаєте, що Москва поряд з Берліном і Парижем є гарантом Мінського плану дій і, як і всі країни, ми зацікавлені, щоб усі заходи, які були заплановані свого часу і покладені на папір, під яким стоять підписи чотирьох (глав держав "нормандського формату"), щоб всі ці заходи виконувались", – сказав Пєсков, відповідаючи на запитання кореспондента "Уніан" у РФ, чи може Кремль дати гарантії відведення військ незаконних збройних формувань на Донбасі від Петровського і Золотого, що має відкрити можливість для зустрічі глав країн "нормандського формату".

На уточнювальне запитання, чи означає це, що в даному конкретному випадку Кремль не може дати відповідних гарантій, він підкреслив: "Ми з вами говоримо про врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту. Ви знаєте, що Кремль безумовно має певний вплив на "республіки Донбасу", але ви знаєте, що "республіки Донбасу" в даному випадку – це самостійний суб'єкт врегулювання цього конфлікту".

"Кремль не є стороною цього конфлікту", – підкреслив Пєсков.

Нагадаємо, що 1 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську домовилися про початок розведення військ в Петровському і Золотому.

Розведення мало розпочатися 7 жовтня за умови дотримання протягом семи днів режиму тиші, проте бойовики продовжували обстріл.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини