У крадія піску Маляра заберуть землю: він оскаржує це у суді

25.12.2020 14:45

Представники Держгеокадастру та екоінспекції проведуть огляд ділянок, які для свого незаконного бізнесу використовує ФОП Маляр. Це скандальний підприємець з Дніпропетровщини, який несанкціоновано видобуває пісок і постачає його на «Велике будівництво» Зеленського. Ділянки, на яких орудує Маляр, мають передати під контроль новоствореної ОТГ. Нинішній керівник РДА відхрещується від цієї справи. Дозволів і погоджень на землю і діяльність Маляру він не давав. Про це він розповів активістам ГО «Стоп корупції», які приїхали на сесію Іванівської сільради та навідалися до місцевого суду та управління Держгеокадастру.

Malyar
ФОП Маляр подав апеляцію до суду. Фото: СтопКор.

«Голова РДА почав відхрещуватись, що нібито землі Маляру надані ще до того, як він вступив на посаду, а коли вже став головою, то нічого йому не погоджував і неодноразово звертався до прокуратури із заявами.

Зараз вони чекають, коли землі села Іванівка перейдуть під контроль ОТГ, і от тоді вони можуть виступати в кримінальній справі як потерпіла сторона. Оскільки тоді ця територія буде під їхнім контролем», — розповіли громадські активісти.

Також представники проєкту звернулися до місцевої прокуратури. Там повідомили, що клопотання громадських активістів про приєднання пояснень і фото/відеофіксації долучені до матеріалів справи.

Наразі прокурор узяв ухвалу на доступ до документів щодо цих земель та щодо ФОП Маляр у РДА. І звернувся до суду зі ще одним клопотанням про огляд ділянок бізнесмена, для того, щоб залучити Держгеокадастр і екоінспекцію до справи. Після цього представники цих відомств зможуть виїхати на місце і все санкціоновано зафіксувати.

У місцевому управлінні Держгеокадастру повідомили, що землі, де зараз орудує Маляр, через місяць передадуть до складу ОТГ. Про це розповів начальник ГУ Держгеокадастру Дмитро Свердлін.

«У Дніпровському окружному адміністративному суді повідомили, що Маляр подав апеляцію на рішення, яким його зобов‘язали зупинити роботу.

Телефоном в Апеляційному суді нам повідомили, що апеляція надійшла, але у зв‘язку із завантаженням щодо різної звітності всі справи, які надійшли з 20.12.20, будуть подані в систему судового розподілу після 01.01.21 Ми підготуємо звернення до голови суду», — додали активісти ГО «Стоп корупції».

Malyar
Місцеві чиновники зазначають, що землі, де орудує Маляр, перейдуть під контроль ОТГ. Фото: СтопКор.

Зазначимо, мова про ФОП Анатолія Маляра, який організував незаконний видобуток піску на Дніпропетровщині у промислових масштабах. Крадені копалини йшли на продаж місцевому гіганту «Автомагістраль-Південь», що виконує президентську програму «Велике будівництво».

За даними активістів ГО «Стоп корупції», Маляр продавав пісок за ціною 16-20 гривень за тонну. При цьому у тендері зазначена зовсім інша вартість. Відзначимо, що ринкова вартість піску складає 160-200 гривень за тонну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини