У Києві викрили механізм незаконної передачі комерсантам у користування держмайна

25.07.2016 10:13

Співробітники Служби безпеки України викрили у столиці механізм незаконної передачі комерсантам у користування держмайна керівництвом одного з проектних інститутів.

Про це повідомляє прес-служба СБ України.

Різні керівники державного проектного інституту, починаючи з 2011 року, у порушення вимог законодавства України, фактично передали в оренду декільком приватним підприємцям 1,5 тисячі квадратних метрів нерухомості та дві тисячі прилеглої території у Солом'янському районі столиці.

Згідно з законом посадовці мали право здати в оренду площі, які не використовуються у виробничій діяльності. Але, за процедурою, до оформлення договорів повинні були залучитися спеціалісти Регіонального відділення Фонду держмайна у Києві. Саме вони здійснюють оцінку об’єктів, які передаються в оренду та визначають її вартість. Після укладання угод 70% орендної плати йде до державного бюджету, решта підприємству.

Натомість керівники проектного інституту незаконно застосували інший механізм - укладали з бізнесменами договори зберігання майна. Це дозволило посадовцям спрямувати увесь дохід від оренди майна на рахунки інституту, не перераховуючи 70% до державного бюджету. Співробітники спецслужби встановили, що у багатьох випадках вартість орендної плати була до того ж суттєво занижена. На території інституту роками функціонували автостоянка, магазини, офіси та складські приміщення від яких державний бюджет за попередніми оцінками недоотримав кілька мільйонів гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України.

Після встановлення повного розміру збитків, завданих державі, керівників інституту буде притягнуто до відповідальності.

Триває досудове слідство.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X