У Києві викрили конвертцентр, причетний до фінансування терористів з т. зв. ЛНР

08.06.2016 12:23

Злочинну групу, причетну до незаконного переведення коштів у готівку та фінансування терористичної діяльності т.зв. "ЛНР", викрила у Києві Служба безпеки України.

Організатори конвертаційного центру надавали послуги з переведення коштів у готівку майже тридцяти комерційним структурам, у тому числі й одному з найбільших в Україні підприємств гірничо-металургійного холдингу.

Зловмисники реєстрували комерційні структури для укладання фіктивних договорів купівлі-продажу товарів або надання послуг з підприємствами, що діють на тимчасово окупованих територіях.

Під виглядом виконання фіктивних договорів підприємства з т.зв. "ЛНР" перераховували кошти, отримані внаслідок господарської діяльності на тимчасово окупованій території, на банківські рахунки комерційних структур, що розташовані в Києві. Потім гроші перераховувались на карткові рахунки організаторів злочинної схеми, переводились у готівку та переправлялись на територію, яка тимчасово підконтрольну терористам.

Під час обшуків в офісних приміщеннях та помешканнях організаторів конвертаційного центру співробітники спецслужби виявили печатки фіктивних підприємств та фінансово-господарську документацію, що доводить проведення нелегальних оборудок.

Також правоохоронці вилучили майже один мільйон гривень готівкою, вогнепальну зброю та боєприпаси.

Відкрито кримінальне провадження за 205 (фіктивне підприємництво) та 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини