У Києві росіяни-наркоторговці з «Хімпрому» намагаються вийти на волю: усувають суддів та прокурорів

09.09.2019 15:10
У Києві росіяни-наркоторговці з «Хімпрому» намагаються вийти на волю: усувають суддів та прокурорів

Відрізані пальці, мільйони доларів готівки, золоті злитки, вогнепальна зброя, сотні кілограмів наркотиків. Члени наркокартелю «Хімпром», яких СБУ та ГПУ затримали навесні 2019 року, намагаються уникнути покарання. За інформацією журналістів «СтопКору», обвинувачені у будь-який спосіб відсторонюють від своєї справи прокурорів та вимагають відводу суддів. 

«Ми прискіпливо слідкуємо за цим процесом і контролюємо, щоб наркоторговці не уникли покарання. Примітно, що наразі справу слухають у Печерському районному суді Києва. Ідеться про обрання міри запобіжного заходу членам наркокартелю та про арешт їхнього майна. І на цьому етапі є спроби усунути від справи компетентних і непідкупних прокурорів та суддів, з якими злочинцями не вдалось досягти «договірняків».
Невже інших суддів Печерського райсуду «купили» і тепер вони навмисно затягують справу?! Ми вимагаємо об'єктивного і неупередженого розгляду справи та не спускати на гальма розслідування щодо найбільшої контрабанди в історії України, адже від цього залежить здоров'я нації.

Також ми закликаємо усіх небайдужих приєднуйтеся до боротьби з наркокартелем! Долучайтеся до мирного зібрання та приходьте на судові засідання у справі проти наркоторговців», – розповів активіст ГО «Стоп корупції» Роман Литвин.

Зазначимо, що у березні цього року СБУ та Генпрокуратура зробили гучне викриття групи наркоторговців.
«Аналогів такої спецоперації в Україні ще не було», – говорили у Службі безпеки України. Все ж далі гучних заяв справа не пішла.

«Транснаціональне угруповання, в лавах громадяни Росії, протягом чотирьох років продавало наркотики через інтернет-сайти та чат-боти в «Telegram». Десятки зароблених мільйонів доларів торговці інвестували в нерухомість та бізнес по всьому світу.

Загальна кількість осіб у злочинній організації, відомій як «Хімпром», становила близько 1000 осіб. Переважна більшість – громадяни РФ. Дисципліна в цій організації була така, що окремі її члени сьогодні не мають пальців на руках за порушення правил конспірації, поведінки чи користування власним телефоном.

Правоохоронці провели сотні слідчих (розшукових) дій. Деякі заходи досі тривають. Клопотання щодо винесення ухвал у справі розглядає Печерський райсуд Києва.

Водночас злочинці досі на волі та, ймовірно, продовжують займатися протизаконною діяльністю», – додають активісти ГО «Стоп корупції».

За інформацією у ЗМІ, на хід справи намагалися вплинути керівники наркокартелю. Справа розслідується півтора року.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X