У кінці 2020 року падіння економіки України уповільнилося, — Мінекономіки 

11.01.2021 13:35

У новому огляді Мінекономіки повідомляється, що ВВП України у січні-листопаді 2020 року скоротився на 4,7%. Зазначається, що до цього падіння було на рівні 5,2%, передає РБК-Україна.

grivnya
Ілюстрація: Національний банк України

Як зазначається в огляді, листопад 2020 року Україна прожила із черговим карантинним обмеженням - карантином вихідного дня, коли знову погіршились настрої бізнесу.

"Але новий виклик не завдав суттєвої шкоди, і навіть види економічної діяльності (ВЕД), що підпадали під дію обмежень, гідно витримали іспит на міцність з урахуванням здобутого досвіду у пік пандемії (березень-квітень), пристосованості вітчизняних підприємств (особливо сфера послуг) до роботи в жорстких карантинних обмеженнях та підтримки з боку держави", - йдеться в документі

Так, показники діяльності роздрібної торгівлі та будівництва продовжили демонструвати зростання, хоча й дещо меншими темпами, ніж у жовтні. У свою чергу, ВЕД виробничого спрямування (промисловість, сільське господарство, оптова торгівля та вантажообіг) покращили свою динаміку у листопаді порівняно з жовтнем, з урахуванням бази порівняння, позитивного впливу зовнішнього чинника та бюджетної підтримки. Єдиний вид економічної діяльності - пасажирський транспорт - поглибив падіння за всіма підвидами, окрім водного.

У цілому, за підсумками 11 місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) уповільнилося і становило 5,2% (6,0% за 10 місяців 2020 року).

"Відповідно зменшення обсягів ВВП Мінекономіки орієнтовно оцінює на рівні 4,7% (п/п), що загалом відповідає прогнозованій тенденції", - йдеться в огляді.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, президент Чехії порівняв штурм Капітолію у США з Майданом: у МЗС вже відреагували.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини