У Херсоні держреєстратора звільнили з посади за виконання рішення Верховного Суду, – активісти

Телефонне право, залякування та відлучення від реєстру – ось як поплатився за виконання рішення Верховного Суду у справі «Херсонбуду» державний реєстратор Фаріт Мустафаєв. Хто і чим погрожує чоловіку, який повернув законним власникам корпоративні права? «СтопКор» дізнався приголомшливі подробиці тиску на реєстраторів з боку правоохоронців Херсонщини.

Цікаво, що згідно з наказом Мін’юсту про анулювання Мустафаєву доступу до реєстрів, претензії до реєстратора стосувалися зовсім іншої фірми – ТОВ «Інвестиційна компанія «Форум».

«Вказане кримінальне провадження відкрито за фактом несанкціонованого втручання в роботу державного реєстру щодо права на нерухоме майно. Більш детальну інформацію повідомити не можу, оскільки це буде розголошення таємниці досудового розслідування. Не можу відповідати за дії і висловлювання слідчого, бо не був під час цієї розмови присутнім. Судом встановлено і нами підтверджено, що всі виклики і всі дії з Мустафаєвим проводяться винятково з дотриманням КПК», – стверджує прокурор Херсонської місцевої прокуратури Олексій Куць.

Стаття, за якою оголосили підозру, незначна. У вигляді покарання передбачений штраф. Та обласна поліція, яка веде цю справу, за словами Мустафаєва, влаштовує йому справжній цирк.

Mustafaiev4
Фаріт Мустафаєв Фото: СтопКор

До нашої редакції потрапив аудіозапис телефонної розмови, у якій заступник начальника слідчого управління Херсонського обласного управління Нацполіції Василь Петренко тисне на ексреєстратора та погрожує «ускладнити» статтю за справою і навіть застосувати запобіжний захід.

Тож правозахисники «Стоп корупції» попросили правоохоронців прокоментувати деталі цієї розмови. У поліції відмовилися давати коментарі, хоча запис із своїм підлеглим прослухали.

Mustafaiev3
Фрагмент стенограмми аудіозапису Фото: СтопКор

Активісти підозрюють: правоохоронці і представники Теруправління юстиції діють в інтересах групи осіб, причетних до рейдерського захоплення «Херсонбуду». Також представники громадськості припускають, що та ж група осіб може здійснювати тиск на суд під час розгляду апеляційної скарги Мустафаєва. Попри безліч процесуальних порушень під час вручення підозри, 23 лютого суд не задовольнив скаргу ексреєстратора.

Усі ці факти активісти виклали у зверненнях до голови ХОДА, поліції та прокуратури. Та чим закінчиться історія – наразі питання відкрите.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини