У ГПУ зацікавилися розслідуванням “СтопКору” про схеми екс-міністра Клименка

01.08.2017 14:48

Прес-секретар головного прокурора країни Юрія Луценка Лариса Сарган уподобала розслідування журналістів "СтопКору" про корупційні схеми, які за часів роботи на посаді міністра доходів і зборів при президентові Януковичу втілював у життя Олександр Клименко. Про це речниця Генпрокурора написала у соцмережі та поділилась у своєму дописі посиланням на відеоматеріал.

"Хороша робота журналістів проекту "Стоп корупції" щодо кримінального провадження, яке розслідує Головна військова прокуратура ГПУ,  за фактом створення злочинної ієрархічної організації на чолі з екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком, діяльність якої спричинила збитки державі в розмірі майже 96 млрд грн", – написала речниця Генпрокурора Луценка Лариса Сарган у своєму Фейсбуці.

"СтопКор" викрив усі складові корупційної схеми екс-міністра доходів і зборів часів режиму Януковича Олександр Клименка. Журналістка Лілія Ткачук дізнались, як за допомогою так званих податкових майданчиків Клименко завдав державі збитків на 96 мільярдів гривень. Фактично за 2,5 роки міністра на посаді кожного українця обібрали на 350 доларів. Для відмивання коштів Клименко використовував заїжджені схеми виводу грошей в офшори та скуповував елітну нерухомість й землю в найбільших містах України. "СтопКор" показав імперію Клименка у будівлі Мінздоху. Там екс-урядник облаштував спа-зону, соляні кімнати та боксерський ринг. А для своїх потреб у Державній фіскальній службі створив окремий таємний відділ.

У власності головного скарбника так званої "сім'ї" президента-утікача та очільника Міністерства доходів і зборів Олександра Клименка 78 квартир. Уся нерухомість елітна і наразі перебуває в оренді. На квартири накладуть арешт з правом подальшої реалізації на користь держави. Про це дізнались журналісти "СтопКору" у ході розслідування.

"Матеріали військової прокуратури проливають світло на масштаби організованого злочинного угрупування Клименка. Казначей "сім'ї" об'єднав усі "конверти" в єдиний потік. ПДВ та інші "теми" надходили до бюджету лише частково. Більша частина коштів виводилась через підставні фірми. За 2,5 роки вкрали 96 мільярдів гривень. Слідство уже має докази, які дозволяють повернути до бюджету 6 мільярдів гривень", – розповів деталі розслідування проекту координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

 

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини