У головного «діджиталізатора» Міноборони Юлія Гере виявили фірму на Кіпрі

Кумівство, звільнення неугідних, переформатування цілих відділів – що насправді відбувається у Департаменті внутрішнього аудиту МОУ? Кому довірили долю сотень мільярдів гривень, які щороку витрачаються на Збройні Сили? І що приховують заступники міністра оборони Тарана? Дізнавайтесь із розслідування Дениса Гойка.

Здається, відповідь вимальовується: у кожного міністра оборони є заступники. Протягом останніх десяти років їх завжди було чотири. Але нинішній міністр Таран оточив себе аж вісьмома. І один із них – Юлій Гере – нас дуже зацікавив.

Він відповідає за цифровий розвиток Міноборони. Один із пріоритетів наразі – створення Єдиного центру безпеки Збройних Сил. Реалізацію проєкту доручили приватній компанії ТОВ «Фортеця ОСТ». Однак несподівано Юлій Гере ініціював там позапланову перевірку.

MOU4
Юлій Гере відповідає за цифровий розвиток Міноборони Фото: скріншот

Причому якими мають бути результати аудиту, новий керівник Департаменту – пан Бойко пояснив підлеглим достатньо чітко. За інформацією, яку «СтопКор» дізнався з власних джерел, було поставлено завдання виявити певну недостачу коштів і приписати фірмі-виконавцю корупційні дії

Проте підлеглі Бойка аудит провели об’єктивно. За правилами у підсумку готується два документи. Звіт – де вказані всі знайдені порушення і ризики. І резюме – це стислий переказ звіту – для міністра оборони. І тут – найцікавіше.

«Резюме докорінно відрізняється від самого звіту: інші стилістика й висновки трохи інші. Правки проходили навіть не на рівні Бойка, цю доповідь неодноразово возили до Міноборони – вочевидь, до заступника міністра, який ініціював проведення аудиту», – розповів інсайдер, чиє ім’я та обличчя ми не розкриваємо з міркувань безпеки.

То навіщо заступник Гере втручається у проведення незалежного аудиту? Справа у великих грошах. Перший етап створення Єдиного центру безпеки обійшовся у майже 400 мільйонів гривень.

Не меншу суму планували витратити і на другий етап – програмне забезпечення цієї системи. І як запевняють нас інсайдери, на цей етап пан Гере хотів завести своїх. Але тепер віддати цей тендер потрібним фірмам стане ще простіше. Адже нещодавно цілий відділ ІТ-аудиту пан Бойко скоротив.

MOU5
Заступник міністра володіє кіпрською компанією Фото: СтопКор

І ще дещо про Юлія Гере: він прийшов у міністерство із бізнесу. І аналізуючи його декларацію, бачимо, що від своїх компаній не відмовився. До речі, одна з них зареєстрована на Кіпрі, де історично низька податкова ставка.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини