У елітному районі Києва браконьєри за рік намили піску на 73 мільйони гривень

24.03.2020 12:00

Прибережні території Голосіївського району столиці – ідеальні місця для житла заможних киян. Мальовничий пейзаж і посилена охорона: елітне котеджне містечко називається на честь непримітної річки Коник. Та що насправді коїться за парканом тихого селища? Хто і чому змінив річище? З’ясовувала Наталія Дігтяр.

Нашій знімальній групі вдалося поспілкуватись із представниками столичного комунального підприємства «Плесо». Саме воно відповідає за охорону, утримання та використання земель водного фонду.

Журналісти запросили комунальників з'ясувати, чи законно працює техніка біля Коника? Зауважуємо наїжджену дорогу, що сюди веде. Отже, пісок не лише намивають, а ще й вивозять. І не один рік. Але комунальники чомусь про це не в курсі.

Команді «СтопКору» вдалося відзняти на відео вантажівки, які журналісти побачили вже на виїзді з піщаного кар'єру. Номери машин, які постійно тут курсують, видряпані прямо на паркані. Та інспектори КП «Плесо» заявляють: дозволів на роботу цієї техніки не давали.

Вантажівки з піском

«Ні, ми не знали, що тут видобувають пісок, ми дізналися, що десь були починання у вересні-місяці, і ми одразу спрямували запити до прокуратури та поліції Голосіївського району», – запевняє начальник відділу інспекції КП «Плесо» Олександр Хвостіков.

До речі, правоохоронці спрацювали напрочуд швидко.

Як зазначив начальник Голосіївського райвідділу Києва Олег Волошин, поліція отримала ухвалу суду про залучення відповідних експертів – маркшейдерів та екологів, і найближчим часом буде проведено експертизу ділянки.

Щодня видобувають близько 2 т піску

Утім, розмір збитків ми можемо підрахувати й самостійно. Одна тонна річкового піску коштує приблизно 120 гривень. Один земснаряд середньої потужності на день видобуває щонайменше дві тисячі тонн. Отже, виходить понад 200 тисяч гривень незаконного прибутку щодня. Або понад 70 мільйонів гривень на рік.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини