У другому найбільшому місті Австрії вибори виграли комуністи

Як передає Укрінформ, про це повідомляє австрійський суспільний телерадіомовник ORF.

«223 512 жителів Граца покликали в неділю обрати нову муніципальну раду – і результат став несподіванкою: згідно з екстраполяцією, «Комуністична партія Австрії» випереджає «Австрійську народну партію» і займає перше місце», - йдеться у повідомленні.

Згідно з підрахунками, за комуністів у Граці проголосували близько 29% виборців, що на 8,6% більше, ніж на минулих виборах. Натомість «Австрійська народна партія» (ÖVP), яку на федеральному рівні очолює канцлер Себастіан Курц, погіршила свій результат на понад 12%, набравши близько 25,7% голосів. Третє місце на виборах у Граці посіла партія «Зелені» з результатом у понад 17%, який на майже 7% кращий від попередніх виборів.

Явка на місцевих виборах у столиці Штирії була меншою за 50%. Остаточні результати будуть оголошені у понеділок ввечері. Бургомістр Граца і очільник місцевого осередку ÖVP Сігфрід Нагль відразу після виборів у неділю ввечері вже заявив, що залишає посаду.

У неділю також проходили вибори до ландтагу федеральної землі Верхня Австрія, які також завершилися з несподіваним результатом. Хоча правляча «Австрійська народна партія» і зберегла лідерство, набравши 36,7% голосів, у місцевий парламент також сенсаційно проходить рух коронаскептиків «MFG» («Люди-Свобода-Основні права»), за який проголосувало понад 6% виборців. MFG виступав за скасування обмежень, вжитих у для боротьби з пандемією COVID-19, та відкидав необхідність носіння масок, проведення тестів та щеплення.

Фото: APA

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини