У Держгеонадрах розвінчали міф щодо радіації на Одещині

У Державній службі геології та надр України розвіяли паніку та спростували міф щодо радіаційної небезпеки у Савранському районі Одеської області. Про це повідомив активіст ГО «Стоп корупції» Володимир Циганов, який особисто поспілкувався з керівником Департаменту геоконтролю Держгеонадр.

derzhgeonadra odessa
Фото: СтопКор

«Цей департамент відповідає за використання спецдозволів, тож ми поставили питання щодо Савранського району та радіації в графіті – саме таку інформацію поширювали місцеві «активісти», – зазначив він.

За словами правозахисника, відповідь була категоричною – радіації в графіті немає.

«Керівники з Держгеонадр повідомили нам, що графіт не «фонить» та не шкодить довкіллю. Усе в межах норми. Якби під час добування цієї породи були шкідливі речовини, вони б не видали спецдозвіл», – додав Циганов.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, в Одеській області спецкомісія перевіряла ґрунти. Перевірка здійснювалася на місці, де збиралися будувати шахту задля видобутку корисних копалин.

Місцеві ж жителі неодноразово заявляли про своє занепокоєння щодо ймовірної наявності в ґрунтах радіації, проте інформація не підтвердилася.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини