У Державіаслужбі попередили про небезпеку польотів через роботу сміттєзвалища під Борисполем

17.10.2020 18:22

Місто Бориспіль під Києвом для більшості українців – вікно в Європу, адже саме тут розташоване одне з найбільших летовищ країни. Однак безпека польотів наразі під загрозою – через величезний полігон відходів неподалік. Хто покриває проблемне сміттєзвалище? Жителі Борисполя скаржаться на корупцію, що її, за їхніми словами, кришує нинішній міський голова.

Анатолій Федорчук у кріслі мера Борисполя – з 2006 року. Відтоді він неодноразово фігурував у гучних скандалах, пов'язаних із забудовами, розбазарюванням землі та казнокрадством. І саме за його ініціативи так і не відбулася остання сесія міської ради, мовляв, через карантин. Хоча обговорення обіцяло бути гарячим.

Атовець-інвалід Богдан Тищенко розповів журналістам про прикраси для міста, завдяки яким міський голова поповнив свою кишеню. За його словами, вони обійшлися містянам перед Новим роком у 199 тисяч гривень, а після цього у кількох районах Борисполя відімкнули світло аж до вечора 1 січня.

Славу корупціонера Федорчуку принесло і покривання проблемного сміттєзвалища, що загрожує авіакатастрофами.

ТОВ «Еко-Сервіс» на підставі договору оренди використовує полігон побутових відходів, на якому спостерігається масове скупчення птахів. Звалище розташоване в 2 км від злітно-посадкової смуги летовища.

Fedorchuk2
Звалище розташоване в 2 км від аеропорту Фото: СтопКор

В аеропорті «Бориспіль» вже відбулося кілька зіткнень повітряних суден з птахами. Державіаслужба неодноразово зверталася до місцевих органів влади щодо закриття або перенесення звалища. Однак проблема органами місцевої влади не розв'язана, і полігон продовжує загрожувати безпеці польотів в аеропорту «Бориспіль».

Міський голова, своєю чергою, намагається перекласти відповідальність на… нестабільну політичну ситуацію.

«В нас є сміттєвий полігон, який був відданий в оренду на 25 років, навіть у Верховній Раді говорять про хабарі в 200 тисяч доларів. Це пов'язано з тим, що в нас не розроблені держпрограми з будівництва таких переробних заводів. Я провів більше 150 переговорів, але через нестабільну політичну ситуацію люди бояться вкладати сюди гроші», – переконує пан Федорчук.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини