У держави немає своїх грошей, тільки наші – Максим Нефьодов

04.08.2018 10:05

«Чи не кожна людина - якщо її спитати три роки назад – що таке державні закупівлі, напевно, відповіла, що це корупція, що це кумовство, це тендери, які асоціюються виключно із поплічниками Януковича та таке інше» - розповдає журналістам «СтопКору» Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Нагадаємо, у міністерстві він відповідає за систему публічних закупівель.

«Наша ж мета – це побудувати систему, в якій кожен чесний підприємець може прийняти участь в тендері, коли держава може купувати те, що їй потрібно за ринковими цінами і нормальної якості. І коли кожен поатник податків – а у держави немає своїх грошей, все що вона витрачає, сплатили ми – може перевірити онлайн, що його кошти використвуються на правильні цілі і чесним способом» - зазначив пан Нефьодов у своєму інтерв’ю (з повною версією ми ознайомимо наших читачів вже найближчим часом).

Система електронних закупівель ProZorro мала стати ефективним способом боротьби з корупцією у сфері тендерних процедур. Проте чиновники зуміли і тут побудувати свої корупційні схеми.

Саме тому, за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні ГО «Стоп Корупції» розпочало новий проект з виявлення корупційної складової у системі держзакупівель. Стартували із міста Бровари - у березні 2018 року був створений Броварський осередок «СтопКору», який очолив Роман Сімутін, і робота розпочалась.

У рамках цього моніторингу вже виявлено порушення при проведенні закупівель з боку Управління освіти і науки Броварської міської ради - детальніше про це у матеріалі На рибу гроші – як “пиляють” бюджет Броварів.

"СтопКор" також дослідив оборудку, яка вартувала міському бюджету 50 мільйонів гривень. Як це сталося? Дізнавайтесь у випуску програми «Стоп Корупції вже цієї неділі о 19-20 на 5-му каналі. Або підписуйтесь на наш YouTube канал - ви маєте це побачити!

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X