У центрі Одеси впав будинок – комунальники проігнорували скарги мешканців на витік води

Уже були в Одесі цього літа? Якщо ні, то покваптесь. Адже основна частина будинків, які зараз складають частину історичного центру міста, побудована ще 100-130 років тому. Саме вони створюють неповторну атмосферу Одеси з її архітектурою та колоритними двориками. Але вже незабаром ви можете їх більше не побачити. Чому? Дивіться у сюжеті Кирила Вольного.

У таких будинках традиційно розташовувались великі квартири, на 7-8 кімнат. Ті, що вціліли після революції та війни, у 50-х роках почали перетворюватись на легендарні одеські комуналки та багатоквартирні будинки, в яких і нині живуть мешканці старої Одеси.

Саме в історії будівництва Одеси і ховається перший важливий аспект, який потрібно розуміти: матеріал, з якого побудовані старі будинки — вапняк та черепашник. Доступний та дешевий матеріал, але має свої особливості: він втрачає свої опорні властивості при намоканні.

А це означає, що дірявий дах або пошкоджені труби в таких будинках призведуть до катастрофи, наголошує голова ГО «Зелений лист», активіст Владислав Валінський.

Odessa 2
Фото: скріншот

Враховуючи особливості матеріалу, з якого збудовано історичні будівлі міста, одеські чиновники, а особливо керівники ЖКГ, мали б приділити належну увагу цим об'єктам.

Варто згадати хоча б зруйнований будинок на вулиці Ясній, 10. Експерти, що працювали на місці події, назвали попередню причину обвалу: в будинку довгий час був витік води. За словами мешканців, вони неодноразово звертались до комунальників, однак ті не реагували, доки не сталась непоправна трагедія.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини