У центрі Києва на території складів оборонного підприємства зводять елітний ЖК

08.06.2021 16:35

Замість стратегічно важливого підприємства – закрите містечко для багатіїв. Столичний завод «Радар», який протягом майже століття виготовляв радіоелектронне обладнання для армії, опинився на межі закриття. Хто й навіщо знищує одне з провідних оборонних підприємств України? Дивіться у розслідуванні Марії Гураль.

Київський завод «Радар» був створений у 1930 році та став одним із перших заводів авіаційного приладобудування в Україні. Завод відомий як виробник перших в СРСР літакових радіолокаторів ПСБН, радіолокаційних головок самонаведення для авіаційних ракет класу «повітря - повітря», а також складних і особливо складних радіолокаційних комплексів для літаків і гелікоптерів.

У кінці серпня 2014 року уряд України виніс на розгляд питання про можливість приватизації спецвиробництва заводу «Радар». Надалі, в грудні 2014 року, КМУ запропонував виключити завод із переліку об'єктів, заборонених до приватизації.

У червні 2020-го «Укроборонпром» дозволив продаж площ заводу «Радар», розташованого в самому серці української столиці. Разом із планами забудови покупець отримає військовий архів і залишки виробництва все ще унікальної техніки.

15 січня 2016 року київський завод «Радар» уклав із таким собі ТОВ «Катерпіллер» договір про пайову участь у капітальному будівництві житлового комплексу. Завод віддав дві ділянки під перспективну забудову. І «Катерпіллер» із захватом почав зносити й демонтувати корпуси.

А в 2017 році НАБУ починає кримінальне провадження. На думку слідства, посадові особи заводу нібито з метою одержання неправомірної вигоди для «Катерпіллер» у договорі занизили вартість ділянки більш ніж уп'ятеро.

Минулого року повідомлялося, що в результаті державного аудиту було виявлено: у 2017 році компанія «Катерпіллер» виконала роботи з часткового знесення корпусів і приміщень. Але після знесення завод не отримав брухт. Аудитори також відзначили, що на низку земельних ділянок заводу у Києві чиновники заводу просто не оформляють документів. Через це такі землі можуть бути втрачені для держави.

Stanford1
ЖК "Стенфорд" зводять у Печерському районі Фото: скриншот

І якщо вартість одних ділянок занижують, то інші перетворюють на розкішний житловий комплекс. У Печерському районі на землях «Радару» зводять елітний ЖК з гучною назвою «Стенфорд»: 11 багатоповерхових секцій будуть з’єднані між собою, утворюючи закриту територію. Цей внутрішній двір планують перетворити на справжній парк, вільний від автівок. Адже у комплексі буде підземний паркінг. А ще – ресторани, кав’ярні й салони краси.

Однокімнатне гніздечко у «Стенфорді» обійдеться у суму від 2,5 млн грн. Генпідрядник забудови – ТОВ «Бориспільміськбуд», яке входить у групу компаній Perfect Group. До речі, саме цей бренд виступає девелопером проєкту. А от замовником будівництва є вже знайоме нам ТОВ «Катерпіллер».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини