У Чернігові шведські військові допоможуть створити Центр протимінної діяльності

13.04.2021 05:59

Про це повідомляється у Фейсбуці на сторінці Держспецтрансслужби, передає Укрінформ.

"Шведські фахівці, в межах міждержавного співробітництва, обговорили питання щодо надання експертної допомоги у створенні Центру протимінної діяльності на фондах Державної спеціальної служби транспорту під загальною координацією Міністерства оборони України", - ідеться у повідомлені.

Гостям презентували звіт про діяльність ДССТ у питаннях розмінування та проєкт майбутнього центру, ознайомили із українським законодавством у цій сфері. Окрім того, показали матеріально-технічну базу підготовки саперів та саперів-водолазів. У свою чергу гості запропонували українцям долучитися до шведських національних навчань з протимінної діяльності SEE-21та спільного шведсько-українського семінару.

Зазначається, що двостороннє співробітництво у сфері розмінування між Королівством Швеція та Україною триває з минулого року. Іноземні фахівці надають суттєву допомогу в питаннях розмінування.

За час бойових дій на Сході України сапери ДССТ обстежили понад 1000 км залізниці та 775 га прилеглих територій місцевості, де виявили та знешкодили 8 368 вибухонебезпечних предметів.

Загалом на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей мінами та вибухонебезпечними залишками війни забруднена площа розміром близько 7 тис. кв. км. До розмінування залучаються підрозділи Міноборони, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ДССТ та неурядові організації.

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини