У Британії пропонують платити громадянам за дотримання самоізоляції

Британські урядовці пропонують платити громадянам за перебування вдома в разі, якщо вони отримали позитивний тест на коронавірус, на тлі побоювань, що багато хто уникає здачі тестів або не дотримується правил щодо самоізоляції. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

London
Фото: REUTERS

Підготовлений чиновниками план, який ще не отримав схвалення, передбачає виплати у розмірі 500 фунтів стерлінгів ($685), випливає з чорнового документа. Наразі фінансову допомогу в разі потреби дотримуватися карантину отримують лише люди з найнижчим рівнем доходу.

Ініціатива, яка обійдеться уряду приблизно у 2 млрд фунтів стерлінгів на місяць, покликана розвіяти страх втратити дохід у разі потреби самоізолюватися, йдеться в документі, з яким ознайомилася газета "The Guardian".

Водночас міністр із захисту довкілля Джордж Юстіс назвав ідею "спекуляцією" і сказав, що "жодних рішень ще не ухвалено", відповідаючи на запитання про ініціативу в інтерв'ю радіостанції "LBC".

"Ми дійсно хочемо підвищити рівень дотримання правил самоізоляції для тих, хто, наприклад, контактував із кимось, у кого було виявлено позитивний результат, і ми дійсно хочемо, щоб люди здавали тести, якщо у них є симптоми вірусу", - сказав Юстіс.

"Проте це також передбачає величезні витрати", - зазначив він.

Велика Британія оголосила локдаун утретє, країна лідирує за рівнем смертності від COVID-19 у Європі. Згідно з останніми даними, на території Великої Британії від наслідків зараження інфекцією померли 94,580 тис. пацієнтів у 28-денний період після позитивного тесту на наявність вірусу.

Бажання уникнути самоізоляції є головною причиною, чому британці ухиляються від здачі тесту. Його здають лише 17% людей із симптомами, випливає з урядового документа. При цьому заходів самоізоляції дотримується лише чверть, водночас 15%, як і раніше, ходять на роботу, йдеться в документі.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон просигналізував, що локдаун може тривати літа, незважаючи на посилення тиску з боку однопартійців, які закликають розробити план для пом'якшення обмежувальних заходів після того, як влада досягне мети з вакцинації 15 млн найуразливіших громадян. Джонсон хоче досягти цієї мети до 15 лютого.

У Великій Британії зачинені магазини, ресторани та навчальні заклади, громадян просять не виходити з дому, хіба що за нагальної потреби. Обмеження загрожують ще однією рецесією для економіки, яка пережила найбільший спад за три століття.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Україна оновила список країн “червоної” і “зеленої” зон.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини