У Ахметова кажуть, що він не вважає себе олігархом

У пресслужбі Ріната Ахметова заявили, що він не олігарх, а інвестор. Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "НВ".

Ahmetov
Фото: EPA

"Рінат Леонідович олігархом себе не вважає і був би здивований, якби його визнали таким", - сказала його прессекретар Анна Терехова.

За її словами, Ахметов - "найбільший український інвестор".

"Компанія SCM вже понад 20 років інвестує в Україну, і є найбільшим роботодавцем та платником податків", - сказала вона.

Терехова заявила, що на підприємствах SCM зараз працює майже 200 тисяч співробітників, в позаминулому році фінансово-промислова група СКМ виплатила близько 60 мільярдів гривень податків, направила в CAPEX в Україні - 42 мільярди гривень, в соціальні проекти - 10 мільярдів гривень.

"Це без урахування благодійних програм Фонду Ріната Ахметова", - сказала Терехова.

На питання про те, чи готовий Ахметов позбутися своїх бізнес або медіаактивів, щоб не потрапити в реєстр олігархів, його прессекретар сказала, що всі вони (у тому числі і ЗМІ) «придбані законним шляхом і працюють прозоро».

"Наші ЗМІ завжди були незалежним бізнесом з власною редакційною політикою. Ми впевнені, саме незалежні ЗМІ є гарантами свободи слова в країні", - сказала вона.

Терехова заявила, що «Рінат Леонідович і під час ведення бізнесу, і в приватному житті завжди чітко дотримується вимог законодавства».

"Водночас, ми вважаємо, що в демократичній країні, якою є Україна, політика має бути прозорою, незалежно від того чи іншого закону", - сказала прессекретар.

Нагадаємо, 2 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів. Згідно із документом, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак :

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2021 році - 2,27 млрд грн).

Відповідно до законопроєкту, рішення про визнання особи олігархом приймає Рада національної безпеки і оборони України. РНБО також буде вести Реєстр олігархів. Їм пропонується заборонити робити внески для підтримки політичних партій і купувати об'єкти великої приватизації.

В Офісі президента раніше заявили, що на основі законопроєкту про олігархів розроблять антитрастові закони, закон про лобізм і інші нормативно-правові акти, які «переформатують економічні та суспільні відносини в країні».

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов раніше заявляв, що олігархами можуть визнати 13 осіб, але не назвав їхніх імен.

Екснардеп Сергій Лещенко повідомляв, що, за його інформацією, олігархами можуть визнати Ріната Ахметова, Петра Порошенка, Дмитра Фірташа, Ігоря Коломойського, Віктора Пінчука, Сергія Льовочкіна, Віктора Медведчука, Вадима Новінського, Юрія Косюка, Олега Бахматюка, Костянтина Жеваго, Олександра і Галину Герег.

Згідно з рейтингом журналу "НВ" Топ-15 найвпливовіших олігархів України, в політичному сенсі найбільш впливовими є Рінат Ахметов, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Зеленський полетів на Хмельниччину, щоб подивитися на дороги.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини