Тимошенко Юлія Володимирівна


Тимошенко Юлія Володимирівна

Депутат Верховної Ради. Керівниця політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Вік: 59 рік

Профіль в Соц. мережах

Народилася в Україні, у місті Дніпро.

Освіта:

Навчалася в Дніпрі в середній школі № 37, останній рік — у школі № 75, яку закінчила 1977-го.

1978 — вступила на факультет автоматики-телемеханіки Дніпропетровського гірничого інституту.

1981-го перевелася на економічний факультет ДНУ.

1984-го закінчила університет і отримала диплом з відзнакою за спеціальністю "економіка праці" з кваліфікацією "інженер-економіст".

У 1999 захистила в Київському національному економічному університеті кандидатську дисертацію за спеціальністю "08.02.03 — організація управління, планування та регулювання економіки" на тему "Державне регулювання податкової системи".

Кар'єра:

За розподілом у 1984—1988 працювала на Дніпровському машинобудівному заводі (ДМЗ, ДніпроМаш) у Дніпропетровську, на посаді інженера-економіста.

1988 — на початку розвитку кооперативів з чоловіком відкрила пункт відеопрокату.

З 1989 — комерційний директор молодіжного центру "Термінал". За статутом ця структура також займалася відеопрокатом і розташовувалася у літньому кінотеатрі парку імені Шевченка (Дніпро).

З 1991 — комерційний, а згодом генеральний директор СП Корпорація «Український бензин» (СП КУБ). В період з 1992 до 1994 року КУБ стала монополістом у постачанні нафтопродуктів для сільського господарства Дніпропетровської області.

Січень 1997–1998 — народний депутат України (ВРУ II скликання, Бобринецький виборчий округ № 229 Кіровоградської області). На момент обрання народним депутатом була безпартійною. Член Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності.

Вересень 1997–1999 — перший заступник голови партії "Громада" Павла Лазаренка.

1998–2000 — народний депутат України (ВРУ III скликання від ВО «Громада», виборчий округ № 99 Кіровоградської області). Голова Бюджетного комітету ВРУ. На цій посаді ініціює бюджетну реформу, розробляє перший Бюджетний кодекс України, прийнятий у 2001, проєкти Податкового і Соціального кодексів і пенсійної реформи, соціальні програми.

У березні 1999 організувала депутатську фракцію «Батьківщина» у ВРУ.Була одним із засновників партії «Батьківщина», створеної у липні 1999-го. 18 грудня того ж року на другому з'їзді була обрана головою партії.

Грудень 1999 — січень 2001 — віцепрем'єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу в уряді Ющенка.

24 січня 2005 року призначена виконувачем обов'язків прем'єр-міністра України.

4 лютого 2005 року Верховна Рада призначила Юлію Тимошенко на посаду прем'єр-міністра України.

18 грудня 2007 - Юлія Тимошенко вдруге була призначена прем'єр-міністром.

27 листопада 2014 року - була обрана народним депутатом Верховної Ради 8-го скликання.

29 серпня 2019 року - стала народним депутатом Верховної Ради 9-го скликання.

Особисте життя:

Мати, Телєгіна Людмила Миколаївна (дівоче прізвище Нелєпова, нар. 11 серпня 1937 в Дніпропетровську, нині Дніпро), українка. Згідно з дослідженнями Антоніни Ульяхіної (сестри Людмили Миколаївни): "Ми бачили документи, що її (Юлії Володимирівни) прадід Єрофєй Неліпа — козак з Запоріжжя, під час служби в армії прізвище записали — «Нелєпов». За словами Ю. Тимошенко, вся родина її матері мешкає в селі Перещепино на Дніпропетровщині.

Батько, Грігян Володимир Абрамович (нар. 3 грудня 1937 року в Дніпропетровську), за словами Тимошенко, латиш . Батьки розійшлися, коли Юлії ще не було одного року (за іншими даними, їй було три).

Чоловік, Тимошенко Олександр Геннадійович (нар. 11 червня 1960) — одружився з Юлією в 1979 році. Займається підприємництвом з 1990-х. Через політичну діяльність дружини зазнав кримінального переслідування у 2000—2001. Був захисником Юлії під час судового процесу проти неї у 2011. У 2012 отримав політичний притулок у Чехії. Був одним із організаторів Євромайдану у Празі та створив Міжнародне громадське об'єднання «Батьківщина». Після звільнення дружини з ув'язнення повернувся до України.

Дуже близькою людиною був свекор Геннадій Опанасович Тимошенко. За радянських часів він працював керівником відділу кінопрокату Дніпропетровської облради; в часи незалежності — головою райради Кіровського району Дніпропетровська. В 1990-х роках Геннадій Тимошенко був гендиректором корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ). Геннадій Тимошенко помер 24 травні 2012 року (у віці 75 років, генпрокуратура в той час намагалася вкотре відновити «справу ЄЕСУ»). Ю.Тимошенко тоді знаходилася в ув'язненні, та їй не дозволили бути присутній на похованні.

Донька, Тимошенко Євгенія Олександрівна (нар. 20 лютого 1980). Закінчила Лондонську школу економіки, здобула ступінь бакалавра за спеціалізацією «Державне управління» та ступінь магістра за спеціалізацією «Російська та пострадянська політичні науки». Була захисником матері під час судового процесу у 2011. Протягом двох з половиною років перебування Юлії Тимошенко в ув'язненні Євгенія проводила активну кампанію задля її звільнення й інформувала міжнародну спільноту про антидемократичні процеси в Україні. Євгенія Тимошенко мала десятки зустрічей з керівниками Євросоюзу, країн Заходу та міжнародних організацій, виступала в Сенаті США, в парламенті Італії, на Борнгольмській конференції, на форумах європейських політичних партій у ЗМІ. Одружена із Артуром Чечоткіним. Виховує доньку Єву.

Декларації:
Електронна декларація про доходи за 2017 рік
Електронна декларація про доходи за 2016 рік
Електронна декларація про доходи за 2015 рік
Декларація про доходи за 2015 рік
Декларація про доходи за 2014 рік
Декларація про доходи за 2013 рік
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!