Турецька “Онур” заробила 372 млн грн, порушуючи ДБН, – висновок експертизи

Замість піску за 180 грн за тонну – нелегально видобута ґрунтова суміш. За підрахунками експертів, лише на одному дорожньому об’єкті на Полтавщині недобросовісний підрядник поклав до кишені кількасот мільйонів гривень. Які саме матеріали використовує компанія «Онур» для будівництва нових автошляхів? З’ясовувала Алла Легеза.

До речі, за всі об’єкти з ремонту й будівництва доріг у Полтавській області «Онур», згідно з опублікованим тендером, отримає 372 млн грн. За таку кругленьку суму і якість робіт мала б бути відповідною. Хоча велика вартість — аж ніяк не гарантія якості.

Які саме матеріали використовує компанія «Онур» для будівництва нових доріг на Полтавщині — зараз перевіряють члени осередку «Стоп корупції» у місті Кременчук. Правозахисники побували на кількох об'єктах зі спорудження автошляхів і взяли на лабораторний аналіз зразки піщаної суміші.

Onur4
Експертиза показала: технологія не відповідає нормам Фото: СтопКор

Результати шокують: як засвідчила експертиза Полтавської філії “Інституту охорони ґрунтів України”, на двох об’єктах з будівництва доріг у Полтавській області під шари щебеню й асфальту закладали глиняну суміш замість піщаної. І це явно суперечить державним будівельним нормам.

З порушеннями турецька фірма робить дороги сьогодні і на Київщині. Кілька тижнів тому “Стопкор” став свідком, як в селі Лютеж у Вишгородському районі “Онур” вкладав асфальт у дощову погоду.

За даними «Наших грошей», в «Онура» є ще одна перевірена схема збільшення чорного кешу на матеріалах.

Левову частину щебеню «Онур Конструкцiон» закуповує не напряму у кар’єрів, а через посередника — власне представництво «Онур Тааххут» за ціною від 700 до 1300 грн за тонну. Останнє ж бере матеріали у кар'єрів по 200-450 грн/т.

Onur5
Одна з поширених схем - "економія" на матеріалах Ілюстрація: СтопКор

Тож чистий маржинальний прибуток складає 500-1000 грн тільки на одній тонні. А враховуючи, що на 1 км дороги необхідно 2-3 тисячі тонн щебеню, лише на одному кілометрі дороги з двох смуг на матеріалах “зникає” від 1 до 3 млн бюджетних грн.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини