«Це якась вендетта», – посадовець з Черкащини прокоментував звернення місцевих псевдоекологів

24.12.2019 15:00

Останнім часом багато людей гуртується разом довкола проблем довкілля. Жителі мегаполісів та маленьких селищ об'єднуються в громадські організації задля благородної мети. Та чи справді на перший план вони ставлять екологію? Чи боротьба точиться виключно за великі гроші? Дізнавайтесь із розслідування Артема Поліковського.

Під час візиту на Черкащину, напередодні зустрічі з керівництвом благодійного фонду, який підприємці Драбівщини звинуватили у здирництві, знімальна група «СтопКору» вирушила до місцевої адміністрації.

Раптом екологічне лихо – не вигадка, тоді тут точно про це мають знати.

«Найбільше, що дивує, от якби ініціатива пішла, перші звернення пішли б від драбів’ян, драбівських громадських організацій, це було б зрозуміло. Але йде шквал звернень громадських організацій, які зареєстровані в Черкасах, в Чорнобаївці. Однак проблематика одна й та сама, їх хвилюють екологічні проблеми Драбівщини», – коментує перший заступник голови Драбівської РДА Володимир Лобода.

Посадовця дивує шквал звернень "екологів"

Виявляється, що більшість звернень написано не місцевими. Листи надходять від інших організацій, більшість з яких зареєстрована навіть не в Черкаській області. А текст – майже під копірку.

Та як розповідає посадовець, викладені у листуванні одні й ті самі факти, усі звернення мають одну й ту саму фабулу, одні ті самі речення, лише наприкінці – різні підписи.

«Усе наводить на думку, що це якась вендетта або просто акт помсти», – наголошує перший заступник голови Драбівської РДА Володимир Лобода.

Нарешті знімальна група зустрілася з активістами. Вони охоче пояснили, чому так завзято взялися за екологію.

«Лікар допоміг мені – закодував, скажімо так. І ви знаєте, в певний момент спали рожеві окуляри. Коли ти чогось раніше не бачив, починаєш бачити це наяву і думаєш про це, як мають діти далі жити», – розповідає громадський активіст Сергій Лабунець.

А двоє відверто зізнаються, що колись самі працювали на одному з підприємств, проти якого тепер протестують. Чому ж звільнились звідти?

«Я пішов, бо ми не зійшлися у деяких робочих питаннях. Ці робочі питання забулися, а на головну полицю вилізли ось ці екологічні проблеми. Того що в селі немає де розслабитися», – стверджує новоспечений «еколог».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини