Усе ще мало? Чому члени ВККСУ лінуються працювати із зарплатнею в 250 тисяч – точка зору

25.06.2019 10:51

Автор: Ася Шевченко, журналіст

З давньогрецької ідіот (ἰδιώτης) — «окрема людина, людина, що не знає”. Поліфонію розуміння цього слова і використав колись дуже давно один російський письменник. Тільки, вочевидь, в нашому випадку йтиметься не про достоєвщину. А про інших людей. Та інші передумови.

Так ось. В Україні відбулась судова реформа. Один з її основних аспектів – повне очищення суддівського корпусу. Робити це мають члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, їх таких мало б бути 16 на чолі з головою комісії. Утім “Десять негренят сіли за вечерю, один вдавився і їх лишилось дев'ять”. Так і тут. Один з членів вирішив звільнитися ще задовго до розслідування “СтопКору”. Їх залишилось всього 15. Всі ці 15 обранців від Феміди мають оцінювати екзамени суддів на відповідність займаній посаді. Для того, щоб зробити конкурс прозорішим в контексті реформи, також створили ГРД – Громадську раду доброчесності.

Ті, зі свого боку, мали досліджувати біографію кандидатів на відповідність посаді. А для повної об'єктивності та незаангажованості законникам підвищили зарплати. Так, наприклад, простий член комісії заробляє 225 000 грн на місяць, а їхній шеф Сергій Козьяков – майже 250 000. Ну, здається, з такими заробітками можна трохи й попрацювати. Утім реформа мала прогалину: до думки громради дослухатись геть не обов'язково. А отже, ви собі можете робити сотні висновків, проте вони нікому не цікаві, якщо йдеться про “своїх людей”. А “чужих” в судовій системі не буває, як виявилось. Адже всі тут одне одному куми, свати, родичі, друзі. Все це було викладено в доволі розлогому розслідуванні. Та й зараз не про те.

Сергій Козьяков

Найбільш шокує у цій історії той цинізм, з яким ставляться до своєї напрочуд важливої роботи високоповажні члени. Так, наприклад, доповідач за темою одіозного судді Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна, Тарас Лукаш (до речі, він вже екс-член, звільнився позаминулого тижня – ага, десять негренят пізно спати вклались, один не прокинувся – вісім їх зосталось) загалом не бачить дисонансу в розбіжності між задекларованим майном підопічного і реальним станом речей. Каже: я ж не оцінщик. Нє, ну звісно, ви, шановний пане, член ВККСУ, на яку покладена реалізація реформи, а так, да, не оцінщик, пропускайте корупціонерів далі. “Бумага стерпит”. Голова комісії Козьяков, який напередодні тусив з Лукашем та ще одним членом, Бутенком, разом з родичем Чванкіна (Ківаловим та ще одни сумнівним законником з Одеси, Олегом Глуханчуком) на дні народження в не менш одіозного судді Євгена Аблова, взагалі сказав, що не в курсі...

Ну, ви, звичайно, шановні пани члени, можете бути не в курсі. А голова ж, мабуть, знає? Він же за щось має отримувати державну зарплату, і це ж не убога мінімалка – це шалені просто 250 000 на місяць. І тоді виникає закономірне питання. Хто такий голова ВККС Сергій Козьяков? Він або брехун, бо не може не знати таких елементарних речей про людину, яка проходить комісію, або він ідіот (з давньогрецької ἰδιώτης — «окрема людина, людина, що не знає). Тому отримує він не зарплату, а інвалідні. Та й усі ці члени, крім нечисленної меншості, певно, ідіоти. Бо ніхто нічого не знає. І отримують інвалідні відповідно.

А далі все як в анекдоті: “Дура дурой, а десятку в день имею”. Бо всі ці члени за два роки реформи стали гривневими мільйонерами – вони тільки відкрито декларують по 2-3 мільйони за рік кожен. А ви скажете: ой, вей! На біса ви це нам розповідаєте? А я відповім. Цю зарплату платять з наших кишень. Це ми їх забезпечуємо.

А ще здивувало те, скільки недобросовісних суддів за 2 роки реформи залишились при мантії. Та, здавалось би, махровий корупціонер Чванкін, великий шанувальник тітушок і приниження жінок, просто курить в стороні довгі сигари.

Мабуть, ви всі колись чули про те, що судова реформа провалилась, багато хто про це триндів перед виборами. Та, певно, мало хто замислювався, що стало причиною провалу, адже задумка реально класна і європейська. А ось чому: бо 90% ВККС її саботували.

Постфактум:

В розслідування увійшов тільки невеликий прошарок доведеної інфи. А ще є невидима частина айсберга з досі не перевіреними фактами. Мені дуже подобається Агата Крісті. Там наприкінці всіх вбивав старий суддя (сорі за спойлер). Я вірю, що доволі відверте інтерв'ю члена ВККС Андрія Козлова породить невідворотну реакцію. І не залишиться жодного лицеміра.

Читайте також: "Передумали? Перенесений розгляд справи скандального судді Чванкіна зник з розкладу на сайті ВККСУ".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X