Трипільська і Придніпровська ТЕС тимчасово зупинять свою роботу

05.04.2017 18:35

Трипільська і Придніпровська (входить до складу ДТЕК Рината Ахметова) теплоелектростанції будуть зупинені. Інформацію про зупинку першої повідомили в "Центренерго", другої – прес-служба компанії Ахметова. Причини – дефіцит антрациту.

Державна енергогенерувальна компанія "Центренерго" зупиняє роботу Трипільської ТЕС для того, щоб здійснити нагромадження дефіцитного вугілля антрацитової групи для проходження річного максимуму.

"Нині Трипільська ТЕС забезпечує додаткову послугу енергоринку, а саме – розвантаження обладнання, що дає змогу максимально використати потужності атомної та гідрогенерації. Це, своєю чергою, також дає змогу заощаджувати та накопичувати вугілля антрацитової групи для проходження річного максимуму", – йдеться в повідомленні.

Повідомляють, що "Центренерго" і далі працює у штатному режимі згідно з правилами оптового ринку електроенергії, диспетчерським графіком навантажень і під час роботи має за скерування розпорядження Кабміну від 15 лютого 2017 року "Про застосування тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії".

Що ж до Придніпровської ТЕС, то її тимчасово зупинено для накопичення запасів вугілля.

"Через блокаду постачання вугілля з Донбасу сьогодні в 00:00 зупинено "ДТЕК Придніпровська ТЕС". Станція змогла максимально економно використовувати наявний залишок вугілля, щоб працювати якомога довше і забезпечити теплом жителів лівобережної частини Дніпра до настання сталої теплої погоди", – йдеться в повідомленні.

Також відомо, що станом на 5 квітня на складі Придніпровської ТЕС залишається близько 30 тис. тонн вугілля винятково як мінімально необхідний резервний запас палива. Утім, у разі виникнення форс-мажорної ситуації, Придніпровська ТЕС зможе повернутися до роботи.

"На жаль, поставки проектного вугілля з Донбасу зупинені через блокаду. Купувати імпортне вугілля з ПАР, Австралії складно з логістичної точки зору, крім того, таке паливо не можна купити швидко. Тривалість доставки – 2 місяці. Окреме питання – вартість палива. Пропозиції на імпортне вугілля, яке відповідає вимогам якості, зараз перебувають у діапазоні 110-115 дол./тонну з доставкою на станцію", – зазначив директор "ДТЕК Придніпровська ТЕС" Сергій Дегтяренко.

"Водночас для забезпечення готовності працювати в енергосистемі України ДТЕК вже законтрактував партію вугілля з ПАР", – також додав він.

Нагадаємо, через проблеми з постачання вугілля для енергетичної галузі України Київ шукає альтернативних постачальників, якими могли б замінити донбаські підприємства. США – один із варіантів.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X