Трільйон у конверті: у Києві та області сотні тисяч робітників працевлаштовані в тіні

10.09.2018 13:08

Ви можете зустріти їх де завгодно: в кафе або на заправці, в магазині або на автомийці. Ними можуть виявитись ваші батьки, рідні або друзі. Вони – нелегальні працівники, які працюють в тіні, аби заробити хоча б якусь копійку. Та чому держава не може змінити цю ситуацію?

За результатами дослідження Міжнародної організації праці, майже половина (!) усіх працівників в Україні наразі офіційно не оформлені. А це приблизно 5 мільйонів українців. Сума, яку при цьому втрачає бюджет, рахується навіть не мільярдами. За висновками Кабміну, в «тіні» перебуває 1 трильйон гривень.

Левовою часткою коштів, що перебувають у тіні, є неоподаткована заробітна плата, простіше кажучи, гроші «у конверті» та готівкові операцій без обліку.

«З початку року щодо нелегальної праці ми здійснили 400 перевірок і наклали штрафів на суму майже 40 млн. грн. Ми більше робимо акцент не на штрафи, а на кількості людей, що додатково зареєстровані. На теперішній час в Києві та області ця цифра сягає близько 70 000 людей – найбільше це якраз сфера надання послуг, це будівництво, це торгівля», - розповідає начальник Головного управління Держпраці у Київській області Роман Семчук.

Як бачимо, ті, хто не поїхав на заробітки до Європи, готові працювати і в Україні, навіть нелегально. І саме цим активно користуються нечесні підприємці. Дивіться резонансне розслідування «Стоп Корупції» на цю тему:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини