Три ТОВариші «Укроборонпрому»: фірми-прокладки грабують армію на сотні мільйонів

25.04.2019 10:10

Гучний корупційний скандал довкола розкрадання оборонного бюджету сколихнув Україну. Днями було пред’явлено підозри п’яти посадовцям «Спецтехноекспорту» у вчиненні розтрати державних коштів в особливо великих розмірах. Що залишається за лаштунками цього резонансного процесу – дивіться в ексклюзивному матеріалі Кирила Вольного.

Ця історія почалась із того, що у 2009 році ДП «Спецтехноекспорт» та Міністерство оборони Індії уклали один з найбільших експортних контрактів в історії оборонно-промислового комплексу України.

Згідно з умовами контракту, 40 індійських військових літаків АН-32 мали бути модернізовані на державному 410-му заводі цивільної авіації, а ще 65 літаків – вже індійськими підприємствами після навчання індійських спеціалістів в Україні.

Та після початку російської агресії у 2014 році та розірвання з Росією співпраці у військово-технічній сфері індійський контракт був під загрозою зриву. Через затримку його виконання Міністерство оборони Індії вже було готове розірвати контракт з Україною та передати його російським підприємствам.

За цим контрактом ДП «ЗАВОД 410 ЦА» мав би сплатити 25 мільйонів доларів штрафів та недоотримати ще 90 мільйонів від експорту.
Вже тоді з «оборонки» грабували сотні мільйонів. І цей контракт не був виключенням. У 2014 році директором «Спецтехноекспорту» був Ігор Гладуш, який багато років пропрацював в оборонному секторі. Саме під його керівництвом виконання контракту було передано з державного заводу на три «ТОВки» з ознаками фіктивності та купою кримінальних проваджень.

Однією з трьох таких «фірм-прокладок» була «Хартех», дані про яку дивним чином «затерті» у відкритих реєстрах. Та пов'язують цю фірму з Олексієм Чередником – людиною скандально відомого Юрія Терещенка, колишнього керівника «Укроборонпрому».

Чому ж детективи НАБУ не мають претензій до осіб, що мають безпосередній стосунок до цих так званих «індійських» контрактів, читайте у матеріалі : Хто в НАБУ кришує корупційні схеми в оборонці? – справа «Спецтехноекспорту».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X