Топ-чиновник ДФС вимагав хабар 200 тисяч доларів у дилера німецьких лікарських засобів

01.12.2020 11:45

За інформацією Bihus.info, топ-чиновник ДФС Роман Неговєлов, якого у кінці жовтня затримали за вимагання хабаря розміром 200 тисяч доларів, раніше працював 10 років у СБУ. Також стало відомо, що він вимагав гроші у дилера німецьких лікарських засобів.

Roman Negovelov
Фото: Bihus.info

Про це пише Українська правда.

Деталі: Неговєлов спочатку працював у Київському главку, потім в ГУ КЗЕ СБУ (т.з. економічна контррозвідка).

Журналісти нагадують, що в часи, коли Неговєлов був співробітником СБУ, фармбізнесмени відкрито розповідали, як він приїжджав вимагати "відкат" із контрактів на постачання ліків за держзакупівлями, а після відмови платити бізнес отримав кілька кримінальних справ.

Влітку Неговєлов перейшов у ДФС.

Журналісти з’ясували, що компанія, у якої Неговєлов нібито вимагав хабар – це великий дилер німецьких препаратів ТОВ "Юбіай фарм трейд". Гроші нібито хотіли за закриття провадження щодо ухилення від сплати податків.

Відзначається, що посадовця здали самі бізнесмени, які й допомогли задокументувати шантаж, вимагання й передачу авансу.

За словами заступника директора "Юбіай фарм трейд" Петра Зорича, з Неговєловим він був знайомий давно, і той регулярно пропонував бізнесмену свої послуги з вирішення проблем в органах.

Зорич додав, що наприкінці жовтня він отримав повідомлення від Неговєлова, який раптово зацікавився справами бізнесмена. А вже наступного ранку у "Юбіай фарм трейд" ДФС влаштувала обшуки.

Після цього бізнесмен подзвонив чиновнику і той нібито запропонував зустрітись ввечері, щоб "по-тихому всі питання вирішити".

Зорич запевняє, що сам не пропонував хабаря, мовляв, суму у 300 тисяч доларів назвав Неговєлов. Фіскал нібито пояснив, що "високий тариф" містив у собі долю для Офісу генпрокурора. Крім того, за словами Зорича, Неговєлов розповідав, що ДФС подаватиме запити щодо компанії в Німеччину, може заарештувати рахунки, а також радив перейти на "абонплату" – раз на місяць чи квартал, щоб їх ніхто не чіпав.

Зрештою Зорич "сторгувався" на 200 тисячах доларів.

Перша половина мала піти завдатком і упродовж тижня проблема мала бути вирішена.

Але на передачі завдатку Неговєлова затримало Державне бюро розслідувань, якому Зорич здав потенційного хабарника.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, президент звільнив голову Буської РДА, якого спіймали на хабарі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X