Токсичний скандал – у Харкові люди виступають проти будівництва заводу з переробки ртуті

18.03.2019 16:52

15 березня у селищі П'ятихатки, розташованому на півночі Харкова, мали відбутись громадські слухання щодо ймовірного будівництва заводу з переробки ртуті та ртутних відходів у місті. Про це розповів голова місцевого осередку "Стоп корупції" Юрій Козлов.

Громаду обурив той факт, що будівництво запланували без згоди місцевих мешканців та ще й з порушеннями. Зокрема, "завод" має бути розташований в трьохстах метрах від житлового сектору замість одного кілометра.

"За ініціативи ГО "Стоп корупції" адвокатське об'єднання "Екобезпека" розробило документацію із зауваженнями та рекомендаціями, де зазначено, які саме порушення були виявлені під час перевірки дотримання правил екологічної безпеки в підготовчих актах з будівництва приміщення для переробки ртуті", – розповів Юрій Козлов.

Крім того, самі мешканці Харкова, які виступають проти підприємства з переробки ртуті в місті, створили петицію "Харків – не полігон для небезпечних відходів" на сайті міської ради. У перший же день її підписало близько тисячі людей.

"Своїм листом №3027/0/16-17 від 07.07.2017 р. департамент комунального господарства Харківської міської ради погодив Заяву про наміри ТОВ "Харків-Еко" про утилізацію ртутовмісних відходів і виробництво ртуті на підприємстві за адресою: м Харків, вул. Лодзинська, 7а. Узгодження видано попри грубі порушення порядку розробки проектної документації підприємства підвищеної небезпеки, а також Державних санітарних правил планування та будівництва населених пунктів. Вважаю, що переробка відходів найвищого класу небезпеки може чинити негативний вплив на життя і здоров'я харків'ян. Виробництво такого роду не доцільно розміщувати на території одного з найбільших міст України. Пропоную Харківській міській раді відкликати будь-які узгодження, видані підприємству "Харків-Еко" для переробки ртутовмісних відходів", – сказано в петиції.

Звернення менш ніж за місяць зібрало необхідні 5 тисяч підписів.

Водночас директор ТОВ "Харків-Еко" Сергій Поляков стверджує, що існує програма з утилізації шкідливих відходів, а ідея відкрити ділянку з переробки ртуті належить міській раді.

"Хто придумав, що будуть будувати завод? Це буде ділянка площею 40 квадратних метрів (фактично – кімната). Більше й не потрібно – це необхідно для потреб міста, а не всієї України, для ДСНС, якщо бабуся термометр розбила. Або якщо знайшли в лісі банку з ртуттю – куди її везти?"цитує Полякова онлайн-ресурс "В городе".

В той самий час співзасновник майбутнього підприємства з утилізації ртуті Михайло Ханін – директор колись великого підприємства "Мікіртуть", яке спеціалізувалось на видобутку та переробці рідкого металу, на питання громади, чому обрали ділянку в межах міста й у трьохстах метрах від житлового сектору, зізнався, що на сміттєпереробному заводі йому назвали надто високу вартість за оренду – 800 тисяч гривень. Після цього він "зрозумів, що сказав зайве" й спробував переконати громаду, що кілометрова санітарна зона не така вже й важлива. Однак активісти продовжили звинувачувати його в бажанні заощадити та в байдужості до доль людей, які можуть стати сусідами шкідливого виробництва, передає "Харків.Коментарі".

Активісти "Стоп корупції", які теж були присутні на скандальних громадських слуханнях, заявили, що звертатимуться з листом до Міністерства екології та природних ресурсів України, до мера міста Харкова та до департаменту земельних відносин.

"Ми готуємо цілий ряд запитів на надання інформації за результатами інспекції, яку провело адвокатське об'єднання "Екобезпека". Будемо звертатись в структури з проханням врахувати всі зауваження та пропозиції, зазначені в підсумках перевірки. Крім того, ми будемо проводити розслідування, щоб зрозуміти, як взагалі виникла така ситуація, що якби не громадські активісти, то в Харкові звели б завод з переробки ртутних відходів. Якщо буде виявлена корупційна складова, то наступним кроком стане звернення в правоохоронні органи", – наголосив стопкорівець Юрій Козлов.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини