Токсична Рось: місцева влада звітує про відновлення контролю ситуації, екологи сумніваються

17.06.2019 12:17

Масштабний витік хімікатів у водойми Київщини та Вінниччини: що насправді трапилось з річкою Рось, які наслідки колапсу і чи можна довіряти результатам досліджень? Що відбувається на місці інциденту та чи буде хтось притягнутий до відповідальності? "СтопКор" започатковує власне розслідуванні подій, докладніше – у сюжеті Артема Поліковського.

Внаслідок аварії, що трапилась 9 червня, хімікати, які потрапили до водойм, за лічені години знищили тутешню флору і фауну. Тим часом отруйні викиди пішли далі по течії та досягли Білої Церкви.

Хіміки встановили: речовина у цих діжках – інсектицид Нурел Д. Його використовують для боротьби зі шкідниками. Але для людини він так само смертельно небезпечний, акцентують лікарі.

"Тут у нас водозабір, де ми можемо брати проби, тут, може, концентрація і не така велика, а десь там якесь плесо, там де течії великої немає, там вже концентрація буде набагато більша. Якщо людина буде там купатися, або пірнати й ковтне цю воду плюс до того деякі сполуки вони здатні навіть через шкіру проникати, просто не треба нічого ковтати, то звичайно що при високій концентрації вона може отримати суб-токсичну дозу", – наголошує кандидат медичних наук, лікар Юрій Жигарєв.

Це і стало причиною термінового відключення водопостачання у Білій Церкві. Усіх мешканців попередили: купатися в річці не можна.

"На момент, коли ми ухвалювали рішення, ми не знали клас небезпеки цих речовин. Це виявились речовини третьої категорії небезпеки, які достатньо швидко розкладаються. Їх нейтралізували вапном безпосередньо на місці виливу", – пояснює мер міста Геннадій Дикий.

Ще за день місцева влада прозвітувала: ситуація під контролем, хімікати вже розчинилися. Але екологи мають щодо цього обґрунтовані сумніви.

Зазначимо, 11 червня журналісти "СтопКору" виїхали у Вінницьку та Київську області з метою проведення експерименту та з'ясування того, чи дійсно були ліквідовані наслідки викиду пестицидів у річку Рось і чи не становить вода загрози для життя людей. Також був здійснений забір води з річки Рось безпосередньо на в'їзді до Білої Церкви.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X