Токен XRP продовжив рости в ціні

15.04.2021 22:29

Альткоїн Ripple наблизився до позначки в $2 вперше за три роки. З чим це пов'язано, і яка вірогідність, що актив оновить історичний максимум вартості. Про це повідомляє РБК.Крипто.

XRP
Фото: topre.ru

У середу, 14 квітня, курс токена XRP вперше за останні три роки наблизився до позначки в $2. На піку котирування альткоїна досягали $1,96, станом на 19:55 монета торгується на Binance по $ 1,76, за минулу добу вона подорожчала на 4%, з початку місяця - на 221%.

Зростання альткоїна обумовлений двома чинниками - зростаючим ринком криптовалюти (сьогодні біткоїни оновив історичний максимум вище $64,8 тис., Ethereum вперше досягав $ 2,4 тис.) І ще одним позитивним кроком в протистоянні Ripple з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC), пояснив генеральний директор швейцарської фінансової компанії Newcent Володимир Сметанін.

12 квітня CEO Ripple Бред Гарлінгхаус і співзасновник блокчейн-проекту Кріс Ларсен подали клопотання на відхилення позову SEC про їх індивідуальної відповідальності. На думку представників компанії, регулятор не зміг довести факт навмисного порушення законодавства з боку її керівництва. Комісія повинна відповісти до 14 травня, після чого відповідачі отримають можливість подати зустрічну заяву терміном до 4 червня.

"Якийсь спад напруженості в позові SEC і Ripple виступає каталізатором покупок для спекулятивних інвесторів, які штовхають ціну токена XRP вгору", - пояснив Сметанін.

CEO криптобіржі EXMO Сергій Жданов додав, що поточний вибухове зростання котирувань XRP також пов'язаний з популярністю монети серед трейдерів і недооціненістю за той час, поки актив перебував під тиском у зв'язку з ситуацією з SEC. Жданов назвав ймовірність зростання курсу монети до рівня в $3 і поновлення історичного максимуму в $3,7 протягом поточного сезону альткоїнів вкрай високою. Експерт нагадав, що, наприклад, Ethereum вже кілька разів оновлював максимальну позначку.

"XRP залишається найбільш ризиковим активом серед топ-10 криптовалют за капіталізацією в зв'язку з його вразливістю від дій судової системи США. Подальше зростання активу понад поточного історичного максимуму визначить його юридичний статус і поширення відповідно до дорожньої карти Ripple", - попередив Жданов.

Якщо альткоїни продовжать сильне зростання, XRP також буде підніматися в ціні, вважає CEO криптобіржі cryptorg.exchange Андрій Подолян. Він назвав монету Ripple дуже маніпулятивної, а руху її котирувань - непередбачуваними. На думку Подоляна, ціною активу в першу чергу управляють керівники компанії.

У поточному році XRP вже був схильний до маніпуляцій. У мессенджері Telegram з'явився чат "Купуємо і тримаємо XRP 1 лютого". У ньому було близько 200 тис. учасників, а в групі схожої тематики - більше 90 тис. Передплатників. 1 лютого ціна альткоїна вперше з листопада 2020 го сягала $0,75, однак в призначений час ціна альткоїна, навпаки, почала різко знижуватися. За добу падіння перевищило 47%, на тлі цього відбулися масові ліквідації маржинальних позицій трейдерів - вони зазнали збитків на $508 млн.

Для довідки:

  • XRP - криптовалюта мережі Ripple, яка існує тільки в системі Ripple. В даний час 1 XRP підрозділяється на мільйон одиниць, іменованих краплі (drop). Спочатку було створено 100 мільярдів XRP і більше їх створювати не будуть. Інші активи в мережі Ripple, крім XRP, є борговими інструментами (зобов'язаннями) і існують у формі "залишків". Користувачам мережі Ripple не обов'язково використовувати XRP. Однак для кожної облікового запису Ripple потрібно запас в 20 XRP, що пояснюють захистом від спаму. У 2019 агентство Weiss Ratings присвоїло криптовалюті найвищу оцінку за теоретичну здатність конкурувати зі SWIFT.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, XRP відреагував зростанням на новий поворот у справі Ripple і SEC.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини