«Тобі – лайно, мені – повидло»: мільярдер Косюк нарощує прибутки, а черкащани п’ють воду з курячим послідом

«Бомба уповільненої дії» на Черкащині: після зведення курників «Миронівського хлібопродукту» у сусідніх господарствах вИсохли колодязі. Більшість місцевих користується брудною водою. Як курячі магнати нехтують екологією та йдуть до прибутків, у прямому значенні по трупах, – дізнавався Артем Поліковський.

«В наш край прийшла велика біда, з назвою «Наша ряба». З приходом Нашої Ряби стан екології набагато погіршився, відходи скидаються в річку Росава, завжди з великими перевищеннями. Натомість зробити офіційну перевірку досить важко», - розповідає голова ГО «Екологічна безпека та охорона» Володимир Литвин.

За даними екологів, до річки з перевищенням потрапляє білок, і виходить, що при перегниванні цей білок витрачає кисень. А оскільки кисень виходить з води, флора та фауна не можуть розвиватись, і річки просто гинуть.

«Оце все куряче лайно, яке потрапляє у воду. Через 12 кілометрів Черкаський водозабір, і виходить що, зважаючи на те, які в нас очисні споруди в Україні, то люди п’ють ледве очищену воду. І лайно п’ють», - наголошує пан Литвин.

Із цими фактами журналісти «СтопКору» звернулися до фахівців самої корпорації. Вони запросили нас на брифінг та від порушень відхрещуються.

Люди заявили, що не хочуть дихати смородом з відходників курятників

«Якщо всім здається, що після очисних споруд вода повинна бути кришталево чиста, прирівняна до мінеральної води, то це не зовсім правильно, або взагалі неправильне поняття. І те, що вода чистіша або брудніша, повинна від питної відрізнятися, це теж не означає що ми всі повинні йти зі склянками і пити воду. Наші показники всі в нормі», - запевняє Світлана, еколог ПАТ «Миронівська птахофабрика».

Натомість вже без камери все та ж пані Світлана зізнається, що сморід справді є. За її словами, це називається «слід».

На заводі стверджують – вода з підприємства проходить очищення. Але до рук знімальної групи «СтопКору» потрапило відео, яке виклали у мережі місцеві. Колір і забрудненість води просто шокують. На момент нашого приїзду вода була трохи світлішою, але і зараз у ній незрозумілі рештки та зелена піна. І все це – наголошуємо, після начебто очищення! – продовжує прямувати в місцеву річку.

Детальніше про екокатастрофу на Черкащині: Загроза еколиха на Черкащині: за катастрофою стоїть мільярдер Косюк зі своїм бізнесом

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини