Тиск чи зиск: чому Вища кваліфікаційна комісія перенесла засідання у справах скандальних суддів?

19.06.2019 09:25

Таким, що відповідає посаді, визнала одіозного одеського суддю Чванкіна колегія ВККС. Через розбіжність у висновках комісії та Громадської ради доброчесності на 14 червня було призначено пленарне засідання, в якому мали взяти участь всі 15 членів комісії. Чому анонсована зустріч не відбулась і як далі розвивались події у справі – розповість Ася Шевченко.

Як заявив журналістам голова ВККСУ Сергій Козьяков, зараз вирішується питання про можливість чи неможливість проведення засідання по всіх суддях. Ключовим фактором, який на це впливає, він назвав "фактор тиску".

Утім, від прямої відповіді на питання про присутність на дні народження в одіозного судді Аблова, на якому засвітилися ще й Ківалов, Глуханчук, члени комісії Лукаш та Бутенко, пан Козьяков знову ухилився. 

Зрештою, Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила провести пленарні засідання, а це – 10 суддів. Дивним є те, що за словами співробітників ВККС, жоден з цих десяти не приїхав на засідання, хоча рішення про його перенесення було ухвалене через 15 хвилин від зазначеного у розкладі початку. То, може, перенести засідання планували ще раніше? 

Та коли сюжет вже готувався до ефіру, стало відомо: доповідач по судді Чванкіну Тарас Лукаш подав у відставку.  

Так чи інакше, наші журналісти продовжують досліджувати діяльність усіх членів ВККС. Хто входить до складу комісії? Які висновки вони ухвалювали? Чи прецедентне явище відсутності 10 суддів на засіданні? Чи законно переносити слухання стосовно всіх запланованих справ? Дивіться незабаром у спецрозслідуванні "СтопКору". 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини