Тест на корупцію: хто затягує розгляд справи Лікарчука щодо підробки результатів ЗНО

05.06.2019 13:24

Як нинішні, так і колішні очільники Українського центру оцінювання якості освіти запевняють: система захисту даних в центрі надійна, будь-який виток інформації неможливий. Яким же тоді чином і з чиєї вини було сфальсифіковано підсумки ЗНО у 2014-2015 роках? Дивіться у сюжеті Кирила Вольного.

Досудове розслідування виявило, що програмне забезпечення центру не мало комплексної системи захисту інформації. На думку ГПУ, керівництво центру навмисно залишило комп’ютерну систему вразливою.

Головний фігурант цього корупційного скандалу, Ігор Лікарчук, усі звинувачення на свою адресу відкидає: «Високопосадовці зверталися до мене численну кількість разів із проханням змінити результати їхніх дітей, та я жодного разу не погодився. А вся ця справа – помста мені за це», - запевняє пан Ігор.

Та попри таке виправдовування Кабмін все ж відсторонив Лікарчука від посади.

Протягом року прокурори збирали усі необхідні докази та скерували обвинувальний акт до суду. І тут в гру вступає українська Феміда. Справа Ігоря Лікарчука вже три роки знаходиться в суді та жодного прогресу в її розгляді немає.

Справу розглядає Солом'янський суд столиці. Останнє засідання повинно було відбутися на початку травня. Та суд, вже всьоме (!) переносить розгляд справи. Причини постійних перенесень дуже різноманітні.

У лютому 2017 року справу скерували на новий розгляд до суду першої інстанції. Засідання перенесли на вересень. Та несподівано звільнилась суддя, що мала розглядати справу.

Автоматизований розподіл передав справу до іншої судді, але вона пішла у декретну відпустку, засідання знову перенесли. Справа перейшла до судді Горбатовської.

Засідання, що повинно було відбутись 6 травня цього року, теж перенесли. Причина – суддя була зайнята на іншому процесі та просто не встигла на засідання.

У відповіді на наш запит в Солом'янському суді столиці нам повідомили, що «труднощі щодо призначень судових засідань в даній справі викликають такі чинники, як поточна завантаженість суддів».

Наступне засідання призначене на 11 липня 2019 року, тож «СтопКор» продовжує слідкувати за перебігом судового процесу.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X